Magyarországon a fiataloknak mi nem adatik meg ahhoz, hogy olyan sportolókká váljanak mint szerb, horvát kortársaik?
A futball leszámítva semmit sem támogat igazán az állam, a foci viszont itthon közellenséggé nőtte ki magát minden fotelharcos szemében, így ott véleményem szerint nagyon fontos faktor a társadalmi elfogadottság hiánya is.
Egyébként ami igazán megkülönbözteti azokat az országokat, az a hozzáértő edzők és stábok létezése. Magyarországon a futballban 40 éve ugyanaz a 120 edző forog kis túlzással, az akadémiai rendszer mindenhol fejletlen vagy nem tehetség orientált. A szakemberképzés és az utánpótlás megfelelő kiépítése (NB2, NB3, Megye1) lenne az első fontos lépés. Nagyon nem szeretem a Dárdai körül kialakult hypeot, de nem véletlen hogy egy külföldön tanult edző jelenleg a legjobb magyar származású tréner.
Nem tudom, de azért kézilabdában elkalapáljuk a szerbeket meg a horvátokat is, mindkét nemben, még a jelenlegi alacsony morál ellenére is.
Mondj már egy valamire való szerb vagy horvát úszót? Aki esetleg egy olimpián vagy vb-n ér is valamit. És sok ilyen sportot lehetne mondani.
És tény, hogy nekünk azért nincsenek ilyen világhíres kirakat embereink mint nekik pl Rakitic, vagy Djokovic, Ivanovic és társaik (Hosszú Katinkát meg nagyon kár népszerűségben világelső teniszezőhöz meg a Barcelona, Real, stb sztárjaihoz mérni, mert sehol sincs hozzájuk képest, az úszás dimenziókkal kevesebb embert érdekel mint a foci, vagy a tenisz)
De itt más van. Magyarországon a röpi nem menő, nem érdekel senkit, nem nézik sokan, ezért nem hypeolják. Tény, hogy ők olyan sportokba adnak világhírű játékosokat, amik sok embert érdekelnek, míg mi az úszóinkkal, vívóinkkal, meg a többivel nem érhetünk a nyomukba, mert míg oké Katinkát úszóberkekben meg itthon mindenki ismeri, de ahol nem foglalkoznak úszással, ott nem. Míg azért egy Novak Djokovic nevét nagyjából be tudja lőni az is, aki életében nem látott még teniszmeccset. Ez nekik nagy előnyük, valóban így van.
Ja, hát egy néhány egyéni sportágban vannak kimagasló sportolóink, de ahogy te is mondtad, a fenét nem érdeklik azok a sportágak, senki nem nézi őket.
Látványsportok azok, amik igazán megmozgatják az embert, amik igazán örömet tudnak okozni győzelem esetén.
A kézilabdával kapcsolatosan nem értem miről beszélsz. Mindig is jobb játékosaik voltak nekik. Ja, hogy klubszinten az itt játszó légiósok megverik (mellesleg szoros meccsen) az ottani klubokat az lehet, de ez nem bizonyítja azt, hogy jobbak vagyunk mit kézilabdában, csak azt, hogy több pénzt vagyunk hajlandók kidobni külföldi játékosokra. Válogatott szinten nincs esély. Talán nőibe a horvátok ellen.
Kosárlabda?
"a fenét nem érdeklik azok a sportágak, senki nem nézi őket. "
- És ez mennyiben releváns a fő kérdés szempontjából.
A magyar női kézilabdaválogatott jóval erősebb a szerbnél, a horvátnál meg pláne. Most itt a hullámvölgy alján áll kézilabda, de ezeket azért elverik.
És a külföldiek, akikre szerinted kidobják a épnzt azért olimpiai, európa, és világbajnokok.
Kosárlabdában a szerbek nagyon erősek, azok si voltak mindig. De azért, mert anno jugóban tolták ezt a sportot. A cseheknek azért vannak baromi jó teniszezőik, mert Magyarországgal ellentétben, ahol a teniszt a burzsoázia sportjának tekintették és nem preferálták, ott az elvtársak szerették a teniszt és nyomatták állami szinten. Itthon meg a kajak-kenut nyomatták. Persze a tenisz dimenziókkal több embert vonz, de azért egy olimpiai bajnok kajakos nem ér kevesebbet egy grand slam győztes teniszezőnél. Is itt vagy te tévedésben. Az hogy híresebb, az nem jelenti azt hogy egyik vagy másik egymás felett áll.
Magyarországon elsősorban a futball gyengébb a felsorolt nemzetekénél.
Elsősorban a képzéssel van a baj, hiszen a létesítményeik átlagban talán most sem jobbak a hazaiknál, sőt. Ehhez képest mindig a sportág élvonalához, vagy legalább a felső-középmezőnyéhez tartoztak.
Tegnap játszották épp a magyar-horvát meccset. Szembetűnő volt, hogy mennyivel technikásabbak a horvát játékosok, amellett, hogy iszonyú szívósak, a párharcok többségét ők nyerték - ez némileg kiegyenlítődött a második félidőre.
Kis helyen is pontosan passzolják a labdát, nem jönnek zavarba szorongatott helyzetben sem. Ezt nem lehet felnőttkorban megtanulni, de a mai fociban alapkövetelmény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!