Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért ragaszkodik egy drukker...

Miért ragaszkodik egy drukker egy külföldi focicsapathoz?

Figyelt kérdés

Itthon még megértem, mert aki mondjuk debreceni, zalaegerszegi, miskolci, az egyrészt mondhatja, hogy az "én csapatom", ráadásul nincs is vonzó magyar klubcsapat (tisztelet a lokinak a bl-ért), nem játszanak szépen, nem érnek el még kis sikereket sem az országhatáron kívül.


De vegyünk egy külföldi nagycsapatot egy magyar "szurkoló" szemével. Általában soha nem járt még az adott országban sem, ha igen max egy hetet nyaralni. Élőben sem látta kedvenc csapatát. Mégis úgy viszonyul az adott klubhoz, mint egy dogmához, egy eszméhez, hogy az ő "szíve az x/y-é", "soha nem fog más csapatnak szurkolni" "20 éve vagyok x/y drukker" stb... Fórumokon a vesztes meccsek után nagybetűvel élteti a csapatát a 4. sikertelen év után is, nem gondolkodik le rajta, hogy mi is a csapattal való szimpatizálás célja? Szerintem az, hogy nekem megtetszik egy csapat játéka, a csapat küzdeni tudása, focija. És azt mondom, őket akarom győztesnek látni, mert megérdemlik, mert győzzön a nekem tetsző foci, és a következő körben is ott legyenek és szórakoztassanak tovább.

Igen ám, de mi van, ha ez a csapat kicserélődik, és az új játékosok egyszerűen nem tetszenek, nem játszanak jó focit, akkor miért szurkoljak nekik? A stadion, a mezek, a csapatnév a régi, de szerintem nem ezért kell valakinek szurkolni, hanem a mutatott foci miatt. (Ami lehet gyengébb, de legalább a kedvenc játékosaim gyengélkednek, és bármikor újra a csúcson lehetnek.)

Vagy nincs igazam, és gáz ha nem azoknak szurkolok, akiknek 4 éve, mert az akkori csapat meg a mai szerintem tök más?


2010. márc. 11. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom én egerszegi vok ezért Zetés:D.

Külföldi csapatok közül a kedvencem a Real nekem tetszik a játéka mindig megnézem a Tv-be de nem ugy mondom h nyerni fogunk hanem hogy a Reál nyerni fog :P. Még sose láttam élőbe reál meccset de szívesen megnéznék egyet és tv-n keresztül is meglehet ismerni egy csapat játékstílusát,amúgy meg egy angolnak vagy egy spanyolnak oké mert ott színvonalas csapatok vannak nem szidom a magyar csapatokat dehát nem érnek fel az angolokkal.

De egy Zte-Reál meccsen hidd el h a ZTE-nek szurkolnék ha esélytelennek is tűnne a győzelem.

2010. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja igen első vok és am. szánalmasnak tartom h a DVSC-Liverpool meccsen több magyar is képes volt beülni a Liverpool szurkolók közé és képes volt nem a DVSC hanem a Liverpol himnuszát énekelni vagy a DVSC-t énekli vagy ne énekeljen, mindegy azért a Liverpooliak jött röhöghettek rajtunk végre benn van egy magyar csapat a Bl-be és beül a Liverpooliak közé.
2010. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!