A 6:3 külföldön is legendás mérkőzés és mindenki ismeri?
Ez legfeljebb Magyarországon ismert, de ott is egyre inkább elfelejtödik -ami tökéletesen érthetö, elvégre az "öskorban" volt.
Máshol ugyan kit érdekelne egy kicsi, jelentéktelen ország focigyözelme?????
A kutyát nem érdekli rajtunk kívül.
De, ha neked más a véleményed, egészségedre. De akkor minek kérdezted?
A korabeli propaganda gépezet nem kicsit volt benne abban, hogy idehaza úgy emlékezünk a 6:3-ra, mint az évszázad meccsére, a komcsi vezetésnek minden szimbólikus és valódi győzelem a nyugat felett hatalmas fegyvertény volt, és ugye kevés terület akadt, ahol legalább a statisztikák szintjén nem győztük le az imperialistákat
(és ez azóta sem változott, mivel a foci sikerek egyre haloványabbak, így körülbelül ugyanazzal a lendülettel imádják az Aranycsapatot, mert mást nem nagyon van)
Egyébként az indexen szedték össze jól, hogy kb mennyi igaz a verhetetlen angol csapat legendából:
"Világraszóló diadal volt ez, de 1953 novemberére nagyon ért már, hogy valaki a kontinensről elkeni az angolok száját a Wembley-ben. A 6:3 jelentősége abban áll, hogy törvényesített egy állapotot, amivel mindenki tisztában volt: a magyar válogatott a világ legjobbja, a közelgő világbajnokság egyetlen esélyese, az angol válogatott fölött pedig eljárt az idő. A korabeli angol válogatott ugyanis minden volt, csak verhetetlen nem. Hogy miért?
1. Nem brit csapat ugyan a Wembley-ben nem nyert az angolok ellen, brit viszont igen. Csak az 1953-at megelőző években Skócia 1949-ben 3:1-re, 1951-ben 3:2-re.
2. Az angolok 1953-ra már nem brit válogatottól is szenvedtek vereséget hazai pályán: 1949-ben Liverpoolban nyert Írország 2:0-ra.
3. Az angol válogatott a háború után elég ritkán játszott a Wembley-ben. 1945 és az 1953-as 6:3 között mindössze tízszer, mérlegük egyáltalán nem volt félelmetes: háromszor nyertek, négyszer döntetlent játszottak, háromszor kikaptak.
4. Az 1953-as meccset megelőző világbajnokságon Anglia a csoportkörben zúgott ki, a Chile elleni győzelem után az USA és Spanyolország is 1:0-ra verte őket.
5. Az 1952-es olimpián, amit mi az amatőrnek lódított, valójában profi válogatottunkkal megnyertünk, a valóban amatőr brit csapat már a selejtezőben elvérzett, miután Luxemburg – igaz, hosszabbítás után – 5:3-ra elgázolta őket."
ui: ettől persze még bárki tarthatja ezt az évszázad meccsének, ahogy a szomszéd lányt is tarthatja a világ legjobb nőjének ártani nem árt vele senkinek, maximum mások nem így gondolják...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!