Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Jó dolog-e tömegnövelőt...

Jó dolog-e tömegnövelőt szedni ha kosárlabdázok?

Figyelt kérdés
16 éves vagy, 194cm 76kg, könnyen mennek a zsákolások, 1-2 kezes, reverse, még valamikor egy helyből is, viszont nem tudom mennyi a súlypontemelkedésem. Az lenne a kérdésem, hogyha most elkezdek tömegnövelő szedni és rendszeresen kondizok rá, akkor az mennyire fogja gátolni az atletikusságomat?

2015. jún. 26. 02:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, a 194 centihez a 74 kg baromi kevés. Ehhez a magassághoz az NBA játékosok 100 kg körül vannak és csupa izmok, mégis baromi atletikusak. Nyilván edzened kell felsőtestre és lábra is keményen, hogy ne hasra menjen a tömegnövelő, de attól hogy felszedsz pár kilót még nem leszel törvényszerűen lomha.
2015. jún. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a tömegnövelőtől nősz, hanem a megfelelő étrendtől... Amit tömegnövelőnek hívnak, az pusztán javarészt szőlőcukor, ami edzés utáni visszatöltésre szolgál...

#1 100kgos kosarasok... Mesélj még.

2015. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
# 2 Örülök hogy megy a leereszkedő stílus, pedig te írsz hülyeséget. Mesélek még: Harden 196 cm 102 kg, Jimmy Butler 200 cm 100 kg, Kobe 198 cm 96 kg. A kérdezőhöz hasonló magasság és 100 kg körüli súly.
2015. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy te szteroidhuszár világbajnokokról beszélsz, nem pedig kosarasokról általában az más... Nyílván releváns dolog egy 16 éves nebulót világbajnok szupersztárokhoz hasonlítani...
2015. jún. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondtam hogy a plusz súllyal nem jár feltétlenül az atletikusság elvesztése. Ha edz és erősít valaki akkor simán lehet fürge. Fiatal még a kérdező, de ha 194 centihez optimálisabb a 90-100 kg mint a 76. Ennyi idősen mondjuk én is ilyen voltam. Nyúltam egy nagyot és 185 centimhez nem voltam 60 kg sem, pár év alatt aztán felszedtem 25 kg-t, megerősödtem.
2015. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 vicceske válasza:

Én focizok már egy jó ideje és egyszer ez nekem is felmerült a fejemben, de szerencsére kikértem az edzőm véleményét és teljesen igaza van amit mondott.


Egy sportolónak inkább a minél jobb erőnlétre kell törekednie, hiszen ha te 60 kg van sokkal gyorsabban tudsz futni, mintha 80 kg vagy. Lehet edzeni, de inkább erőnlét növelése, és edz a bicepszre meg a hasra.

2015. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 26. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az NBA-sek 100 kg-sak. Kámán Tamás 2 méter, 100 kg, stb. :)

Tömegnövelő helyett meg tényleg a napi többszöri minőségi kajából álló étkezés tegyen ki egy jó étrendet, mellé egy kis kondi, aztán jön a tömeg :)

2015. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!