Van még létjogosultságuk egyáltalán a nemzeti csapatoknak? Gondoljunk a német válogatottra.
Özil (török), Gomez (spanyol), Podolski (lengyel), Boateng (ghánai), Klose (lengyel).
Ha így folytatják, a spanyol Real Madridban több spanyol játékos lesz, mint a német labdarúgó válogatottban német. Egyébként elég igazságtalan az, hogy a világ különböző tájairól levadásznak fiatal, tehetséges játékosokat, adnak nekik német állampolgárságot, edzik őket, majd mehetnek a válogatottba.
Azért azt vegyétek már figyelembe, hogy ahogy írták is előttem, ez a kérdező által agyonszidott német válogatottnak túlnyomó részt németországi születésű játékosai vannak, de azt, azt hiszem az összesnél kijelenthetjük, hogy német klubok nevelték ki, magyarul az embert, mint focistát jogosan tudhatják magukénak. Egy-két játékos nem németországi születésű, pld. Klose-Podolski, de ők is hamar, kicsi korukban letelepedtek Németországban, ráadásul nem is rajtuk múlt ez a VB cím, Klose már nem a régi, bár még mindig jó csatár, Podolski meg már alig játszott, annyi jó van a posztján.
Amúgy meg határozzuk már meg, hogy mi számít nem igazi németnek mondjuk. Mert ha szigorúan a vért nézzük, akkor Magyarországon mindenféle népek vannak, svábok/németek, szlávok, cigányok, meg tényleg sokféle. Pld. Puskás is apai ágon sváb származású volt, Kleinheisler, aki kilőtte a válogatottat az EB-re, a másik, aki gólt lőtt a norvégok ellen (Priskin) meg Csehszlovákiában született és valami olyan származású is lehet. Meg egyébként is a XXI. században ne kezdjünk már el arról beszélgetni, hogy ki milyen felmenőkkel rendelkezik. Te pedig elkezded és egy Boateng-et, aki világ életében Németországban élt, ghánai-zni kezdesz, mert olyan felmenői vannak. Akkor ennyi erővel Kleinheislert meg írjuk át a német válogatotthoz. Ha valaki esetleg később is vándorol be, vagy fiatalon átigazolják, akkor is, szerintem, hogy melyik ország neveli ki, az sokkal jelentősebb. Meg ha valaki tényleg elég fiatalon, mint Kloseék letelepednek, akkor ne vessük már ezt rájuk. Ha valakit tényleg honosítanak, meg valami olyasmi történik vele, mint pld. Diego Costa-val, akkor tudom azt mondani, hogy, mondjuk egy jó teljesítmény esetén szerencsések a spanyolok, hogy náluk van, mert egyébként nem igazán se az ő szülöttjük, se az ő nevelésük. De az ilyen esetek, meg a honosítás, nem olyan gyakori, mert tényleg komoly feltételek mellett, lehet valaki más állampolgárságú. Úgyhogy ez nem olyan, hogy csak úgy átszerződik egyik klubtól a másikba. Nevetséges a példád, soha nem fogsz olyat látni, hogy a német válogatottnak, ugye mint a csúcson lévő válogatott, megtetszik valamelyik sztárjátékos, mondjuk Neymar vagy Dybala és mivel úgyis támadó poszton még a leggyengébbek, és ők úgy is fiatal tehetségek, átigazolják, áthonosítják stb. Ez a klubfocinál van jelen. Itt annyi, hogy a vándorlások miatt, sok különböző felmenőkkel rendelkező ember kerülhet egy országba, aztán egy válogatottba. A te példáid ezekre vonatkoztak. A honosítás lehet visszataszítóbb jelenség, de ott is a játékos döntése, és nem csak az alapján, ezt hangsúlyozom még egyszer, hogy most ő albánként vagy gaboniként elmegy a német válogatottba, mint aki átigazol, pld. a Bundesligába játszó Aubameyang nem fog a német válogatottba játszani, mert a sajátja gyenge, és oda meg beférne, hanem komoly feltételek, általában az egyik vagy másik országhoz valamilyen különböző kötődés mellett, szoktak választóúthoz kerülni a játékosok. Pld. a Boatengek választottak, N.o.-i születésű ghánaiként Jerome a német (valszeg mert itt alapember lett), Prince meg a ghánai (mert valszeg a németbe max. csere lehetne) válogatott lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!