Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Asztalitenisz ütő összeállítás...

AnthraXX kérdése:

Asztalitenisz ütő összeállításában kérnék segítséget!?

Figyelt kérdés
Jó pár éve űzöm ezt a sportot hobbi szinten, eddig csak pár ezer forintos ütőim voltak amit most szeretnék lecserélni. A játékstílusom rengeteg nyesésből, pörgetésből és gyakori ellentámadásból áll röviden. Van egy butterfly temo boll all ütőfám és arra gondoltam h vennék rá egy butterfly tackiness chop II, a tenyeres oldalára meg egy Butterfly Tackifire Drive gumit. Mit szóltok hozzá? Ezt csak az olvasott review-k szerint gondolom megfelelőknek, meg egyikkel sem játszottam...

2014. jún. 2. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már játszol egy ideje, elolvashatnád a szabálykönyvet is. Egy ütőn csak egyféle soft lehet, ugyanazokkal a ragasztási paraméterekkel.

Nem lehet a tenyeresed kemény, a fonákod meg tapadós, görénység is lenne versenyen, hiszen összeállítanának 20 féle ütőt, aztán a másik játékstílusa alpján cserélgetnék.


A Drive jó, a chop-ot nem ismerem, viszont lényeges a ragasztás is alatta. Nem mindegy milyen ragasztóval kened fel, ezért sem értem miért akarsz 2 külömböző softot. Általában a softokat kettes csomagolásban, ragasztóval együtt adják a legjobb hatás érdekében.


Egyébként ha bemész egy olyan boltba, ahol komoly asztalitenisz felszerelésekkel foglalkoznak, biztosan kisegítenek.

2014. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te ebben mennyire vagy biztos? A környezetemben is jópáran használnak eltérő boritást az ütő két oldalán! Igaz egyikőjük sem hivatásos asztalitenisz versenyző... De meggyőződésem h nem szabalytalan. Esetleg megerősíthetne vagy cáfolhatna ebben valaki aki hivatasos sportoló...
2014. jún. 2. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Most kicsit elbizonytalanodtam, ezt találtam:


1.4.7 Az ütőfelület egyöntetűsége, a szín egysége kis mértékben eltérést mutathat sérülés, kopás vagy fakulás miatt, de csak akkor, ha az a felület jellegét, alapvető paramétereit nem befolyásolja jelentősen.


Pár éve még tuti, hogy nem lehetett különböző borítást használni, de ez alapján nem vagyok benne biztos.

2014. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te döntheted el, milyen típusú borítást választasz attól függően, hogy melyik felel meg a legjobban a játékodhoz, mivel a különböző típusok más és más játékstílushoz illenek jobban. Az ütő mindkét oldalán használhatsz ugyanolyan borítást piros és fekete színben, de használhatsz például az egyik oldalon piros színű szoftot, míg a másik oldalon fekete színű hosszúszemcséset.( [link] )
2014. jún. 2. 22:15
 5/6 A kérdező kommentje:
szóval valaki ismeri a két borítás közül legalább az egyiket? butterfly tackiness chop II, Butterfly Tackifire Drive?
2014. jún. 2. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem áldozok drága butter borításokra! A kínai olcsó borítások is ugynolyan jók amatőr szinten!Egy kis parafin olajat a szivacsra és rugalmasab,puhább lesz!ráadásul neked feküdne is védekezésre a ragadós tulajdonságuk!
2014. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!