Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi is az a foci WM pontosan?

Mi is az a foci WM pontosan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy magyarul nem is WM, de mindenesetre németül az. Magyarul nem tudom:D Baromira nem értek amúgy a focihoz, annyit tudok róla kb, hogy a labdát kell a kapuba rúgni. Na szóval most van a WM. Csapatok játszanak egymás ellen, kiesnek és valaki győz. Ennyi a tudásom. De most ez pontosan mi? Hogy van? Hol tudom ezt követni és megnézni, kik játszanak ki ellen? Mikor? És hogy ki esik ki? Illetve ki nyer? Mitől függ, hogy ki ki ellen játszik?
2014. máj. 11. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

WM = Weltmeisterschaft, azaz világbajnokság.


Világbajnokság, szóval minden kontinensről vannak csapatok, akik mindenféle selejtezőkben játszva kerülnek ki.

Van sorsolás, körmérkőzések, egyenes kieséses szakasz, mindenféle ilyen sportokra jellemző dolgok. :P

2014. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ennyit én is tudok. De pontosabban? A fenti kérdéseimre hol kapok választ?:D
2014. máj. 11. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

2014-es világbajnokság

[link]


Labdarúgás

[link]

A 2014-es labdarúgó-világbajnokságot Brazíliában rendezik 2014. június 12. és július 13. között.[1] A selejtezők után 32 válogatott vehet részt a tornán. A címvédő a spanyol válogatott.


A torna nyitómérkőzését São Paulóban, a döntőt Rio de Janeiróban, a Maracanã Stadionban játsszák.[2]


A világbajnokságot a TV-ben (M1,M2) tudod nézniinterneten sportoldalakon követheted az eseményeket pl NSO.hu


A csoportokat kisorsolták,mindenki mindenkivel egyszer játszik,a győzelemért 3 a döntetlenért 1 pontot kapnak.A 2 legtöbb pontot szerző csapat továbbjut a kieséses szakaszba ahol párokban játszanak egy meccset a győztes a kövi körbe jut.Így a 16 továbbjutóból 8,4,majd 2 lesz és ez a kettő játssza a döntőt,aminek a győztese nyeri a VB-t azaz a WM-et

2014. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mikor derül ki, hogy kik vehetnek részt rajta? Vagy ha már megvan esetleg, hol tudom megnézni?

A csoportokat hol tudom megnézni?

És ha majd elkezdődik, hol lehetne megnézni, hogy melyik nap hány órakor ki kivel játszik, majd az eredményeket is, ha mondjuk a meccset nem tudom nézni? Azon az NSO.hu-n kiírja így valahol majd?

2014. máj. 11. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:

A csoport: Brazília, Horvátország, Mexikó, Kamerun

B csoport: Spanyolország, Hollandia, Chile, Ausztrália

C csoport: Kolumbia, Görögország, Elefántcsontpart, Japán

D csoport: Uruguay, Costa Rica, Anglia, Olaszország

E csoport: Svájc, Ecuador, Franciaország, Honduras

F csoport: Argentína, Bosznia-Hercegovina, Irán, Nigéria

G csoport: Németország, Portugália, Ghána, Egyesült Államok

H csoport: Belgium, Algéria, Oroszország, Koreai Köztársaság


A wikipédia linket nézd meg,9-es pont az eredmények és ott van kiírva a meccsek időpontja(zárójeleben a magyarországi idő)az Nso-n pedig valószínűleg lesz szöveges közvetítés a meccssekről és a meccsek végén megírják az eredményt meg a fontosabb történéseket.A wikin is elég gyorsan frissíteni fogják az eredményeket,ott is nézheted.Ha tudsz angolul/németül/franciául,itt a vb hivatalos honlapja,amin írják majd az eredményeket,és addig is olvashatod és nézelődhetsz.

2014. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!