Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » 19 évesen késő lenne elkezdene...

19 évesen késő lenne elkezdenem focizni? Régen fociztam nagyon régen talán 1 évet, de abbahagytam, de most újra kezdeném és nem hagynám abba, esetleg lehet ebből még valami karrier ha elkezdeném vagy csak hobbi lehetne ebbe a korba már?

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 15:22
 1/10 anonim válasza:
Ha tehetséges vagy akkor még elérhetsz valamit,de valószinű nem vagy az,ha annak idején nem fedeztek fel. Hobbinak tökéletes.
2013. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor még nagyon kicsi voltam talán 8 éves, hova kellene jelentkeznem? keressem fel a helyi focicsapatot és mondjam, hogy játszani szeretnék vagy hogy? van itt több foci csapat is még női is, vagy az edzőt keressem fel?
2013. szept. 30. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:

19 évesen lassan már kiöregedsz :)

Tény, hogy azokat már valószínűleg nem, vagy nagyon lassan tudod behozni, akik már 6 évesen különböző edzők kezei alatt formálódtak. Tehát 19 évesen már kellene, hogy legyen 10-13 év gyakorlatod. Persze vannak kivételek, de ehhez órási tehetségnek kell lenni valakinek. Van olyan válogatott focista aki viszonylag későn (14 évesen) kezdett el focizni és mégis elérte azt, hogy topligában játsszon. Viszont ha hobbiként akarod csinálni, akkor nem csalódhatsz sokat. Csinálod, ameddig jól esik...

2013. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben felkerestem a helyi sportegyesület weboldalát és írtam nekik egy e-mailt hogy mi ennek a menete, ha még beférnék akkor elkezdem, aztán lesz belőle ami lesz, sokat nem várok tőle és akkor nem csalódhatok, viszont bele fogok adni mindent. Én úgy érzem a tehetségem az meg van hozzá, nyaranként szoktunk még a mai napig lejárni a pályára focizni de csak így haverokkal, régen játszottam csapatba (8 évesen kb) és persze tisztába vagyok azzal, hogy nehéz lenne behozni a lemaradást, de nem lehetetlen, én úgy érzem egy két év alatt be tudnám még hozni, (gyorsan tanulok és hamar fejlődök) na majd meglátjuk, köszi a válaszokat!
2013. szept. 30. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ide semmi e-mail... arra ugyse kapsz választ...

A menet a következő. Lemész a pályára, körebekérdezősködsz, hogy mikor szoktak edzések zajlani. Megjelensz edzés előtt fél órával, megkeresed edzőbát, és ő majd elmondja, hogy hogyan tudod az edzéseket látogatni. Estek 99%-ban azt kérdezi majd, hogy van-e cuccod, aztán beállít a többiek közé rohangálni. Maradék 1%-ban ha vannak feltételek akkor csak azt fogja közölni, és ha teljesíted akkor látogathatod az edzéseket. Azért nem hiszem, hogy "próbaedzést" még egyelőre valami eltételekhez kötik, hacsak nem valami NBI-NBII-es csapat...

Nekem eddig mindig a 99% jött be.. (megye II- I, NBII)

2013. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az egyik edzőt ismerem személyesen, de ő csak a kicsiket edzi 8 éveseket, de rendben, megfogadom akkor, a héten valamikor lemegyek edzés elött (csak azt kell kideríteni mikor van edzés) és beszélek az edzővel, aki a nagyokat edzi.
2013. szept. 30. 16:18
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként sajnos még cuccom sincs
2013. szept. 30. 16:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Manapság egyre ritkábbak a Bebééhez hasonló nagy ugrások, az pedig szinte már elképzelhetetlen, ami az olasz Moreno Torricellivel történt az 1990-es években. A védő válogatottságig vitte, pedig 22 éves koráig csak hobbiszinten futballozott. Több amatőr csapatban játszott, miközben kitanulta az asztalos szakmát, és egy bútorgyárban dolgozott, amikor aktuális együttese, az ötödosztályú Caratese 1992 nyarán edzőmeccset játszott a Juventusszal. A torinóiak akkori mesterének, Giovanni Trapattoninak pedig annyira megtetszett a rendkívül lelkes védő játéka, hogy szerződést ajánlott neki. Nem sokkal később Torricelli már bemutatkozhatott a Serie A-ban, és egy éven belül UEFA-kupa-győztes volt - a torinóiakkal összesen három bajnokságot, két Olasz Kupát, Bajnokok Ligáját és Világkupát is nyert.
2013. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen manapság ritka az ilyen, de szerintem az ilyen az nagyon büszke lehet magára, mert ez nem miindenkinek sikerül, de szerintem csak akarat kérdése, amit igazán akar az ember és csinálja is és mindent bele ad az sikerül is.
2013. okt. 1. 00:56
 10/10 anonim válasza:
Üdv.Szerintem nagyon nem késő még fiatal vagy könnyebb lenne ha 6-7éves korod óta rendszeresen fociztál volna könnyeb lenne de így is még korán sem késő sok sikert továbbra is
2013. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!