Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabda alapok? Versenyszer...

Kosárlabda alapok? Versenyszerű sportolás 16 évesen? Regény lentebb!

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, kosaraztam 1. osztálytól 4. osztályig utána iskolaváltás miatt abbamaradt. A sportéletem nem intenzív napi szintű edzéseken vettem részt szóval testi alapok, tüdő, anyagcsere megvan ahogy az alapok nagyja is a kosárban (dobótechnika, crossoverek és társai, tehát tudom pattogtatni a labdát:)) Az alapokat arra értem hogy pl. mit csináljak ha kirohan elém egy ember passzoljak dobjam rá vagy lépjek ki mellé?-vagy hogyan védjem a labdát, mikor milyen helyzetbe mit/milyen cselt használjak. Magamról annyit hogy 182 cm vagyok cipő nélkül, nagyot ugrok ami szerintem fontos ehhez a magassághoz most töltöttem 16-ot aránylag hosszú kézzel nagy tenyér (ha ezek fontosak kosárhoz), a sportéletem miatt gyorsan sprintelek és szerintem (nem nagyképűség) van hozzá tehetségem.(most tényleg csak így az esélyek felvázolása végett) 1. es posztra raktak utána néztem mi is egy irányító dolga és tetszik a poszt és képes vagyok passzolni bármikor nincs bennem önzőség. A kérdés tehát adott! :)


-Mennyi esélyem van, meddig vihetem?(NB1,NBA,többet nem ismerek XD)/(elhivatott vagyok napi szintű edzés nálam a minimum)


-Mennyi idő kellhet az(tehát szerintem elméleti ha lehet így mondani) alapok elsajátítására?


-Van e valami internetes program vagy könyv, dvd oktatólemez bármi ahol ezeket lehet olvasni/tanulni?


-Mennyi idő alatt hozhatom be/ behozhatom e lemaradásaimat a korosztályommal szemben? Sokkal jobbnak kell lennem !!!



2013. júl. 24. 02:55
 1/3 anonim válasza:

szerintem ha ennyire elhivatott vagy, mindenképpen hamar be fogod hozni a lemaradásokat. az írásodból üvölt, hogy ambíciózus vagy, úgyhogy nem tarthat olyan sokáig (időt mondjuk nem mondok inkább, az helyzetenként változó lehet, hülyeséget meg nem akarok írni neked).

az, hogy meddig viszed, csak és kizárólag rajtad áll. oké, persze szerencse kérdése is, de lényegében neked kell tenned érte, és minden alkalmat meg kell ragadnod arra, hogy feltörekedhess, akkor érhetsz csak el sikereket.

én nem kosarazok, csak hobbiszinten, tehát tapasztalatokat nem igazán tudok mondani, de szerintem ha bemész egy könyvtárba, akkor elképzelhető, hogy ott találsz ezzel kapcsolatos irodalmat, illetve youtube-on szinte mindenről van már fent oktatóvideó, abból mazsolázgass. (:

2013. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
egyetértek az előttem szólóval rajtad áll minden, de a legfontosabb a kitartás. a kudarcok pedig ne hátráltassanak. egyébként meg legyél lent sokat a pályán, gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj
2013. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Minél több edzéssel behozhatod,

Minél többet edzel akkor minden jobban fog menni

Hajrá

2013. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!