Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy lehet élvezni az amerikai...

Hogy lehet élvezni az amerikai focit?

Nem akarok kötekedni, de egyszerűen nem értem. Most mértem, hogy kb 8 mp-ig megy a játék, lefújja a bíró és utána kb 30-40 mp-ig áll a játék. Ez szerintem nagyon unalmas :S
2013. júl. 6. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
hát én személy szerint a labdarúgást nem csípem, szerintem az unalmas amikor csak passzolgatnak. van amúgy olyan helyzet amikor lélegzetvisszafojtva vársz hogy lesz-e legalább egy first down vagy kettérántják a rb-t :)
2013. júl. 7. 00:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A foci Európai változatában gyakran percekre áll a játék.

Egy-egy közelebbi szabadrúgás, tizenegyes előtt legalább 1 percig megy a vita a bíróval, meg a szájkarate az ellenféllel, olyat azért amerikai fociba nem látsz, hogy az egész csapat neki megy a bírónak.

Szóval egy európai focimeccs rendes játékideje kb 60 perc, 30 percig áll a játék sérülés, pontrúgás, bedobás, csere, vagy egyszerűen vita miatt, amire a bíró rádob még 1-2 perc hosszabbítást. + félidő stb, szóval egy 90 perces meccs félidővel együtt kb 110 perc, amiből maga a rendes játék úgy 60 perc, úgy az 55-60%-a az egésznek. Amerikai fociban a tiszta játékidő változó, ha egy csapat sokat fut, direkt lepörgeti az órát, akkor nyílván kevesebb a tiszta játék mondjuk 35-38 perc, de ha egy csapat gyakran no huddlebe nyomja (minél gyorsabban indítani a játékokat) akkor simán megvan 45-50 perc, Egy meccs 2,5-3 óra, szóval annak mondjuk szóval mondjuk olyan 30% a tiszta a játékidő.

Viszont az a 30% is jóval izgalmasabb, mint amikor egy európai focimeccsen 62-őt passzol az egyik csapat, majd valaki fölébombázza és elment 4 perc. Az am. fociban, egy eladott labda, és könnyen elmehet az egész meccs, ha egy irányító meccsenként két labdát ad el (2 labdáját a védő kapja el) akkor valószínűleg ő jövőben már másik csapatnál találja magát :) Vagy még hamarabb, mert nincs lehetőség hibázásra, nem ejtheted ki a labdát egy nagy ütés után, ha 600 kiló erővel jön neked az ellenfél akkor sem szabad összef*snod. Nem szimulálhatsz, fel kell kelni és csinálni. És egy ilyen fizikális játékban kell is a pihenés, a nem folyamatos játék.

2013. júl. 12. 13:31