Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kapus vagyok sokak szerint a...

Kapus vagyok sokak szerint a városban a legjobb (u13). De egy dolgot nem tudok. Hogyan kell vetődés közben megfogni a labdát?

Figyelt kérdés
A lapos lövéseket megtudom fogni könnyen , de amikor vetődök a levegőbe egy erős magas labdára akkor nem tudom milyen technikával kell megfogni. Tudtok tippeket?
2013. jún. 3. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell megfogni elég, ha kiöklözöd vagy tenyérrel kitolod Kéne melléd egy kapusedző, ha tényleg tehetséges vagy
2013. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
van kapus edző de csak heti 2 kapus edzés van és ez kevés szerintem , és elég gyenge edzéseket tart az az edző
2013. jún. 3. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Miket szoktatok csinálni?
2013. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pld. oldalazva megyek , velem szembe van a labdás és dobja nekem oldalra nekem meg vetődnöm kell , ezt magasan és laposan is csinálja . A másik : kapuban állok , kisprintelek egy pontig , visszafutok , egy ember pedig lő . Most hirtelen ezek jutottak eszembe
2013. jún. 5. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem meglepődni,mert lány vagyok.

Én is U13-mas kapus vagyok.

Na,ha erős lövés jön,magasan,akkor kettő dolgot lehet csinálni.


1).Megfogod a labdát,méghozzá úgy,hogy alapállásból ellendíted mindkét kezedet,és a labda elé már úgy rakod be őket,hogy egy fél téglalapot formálsz belőle.Értem ezalatt azt,hogyha pl. jobbra kell megfogni egy ilyen lövést,akkor mindenhogyan a bal kezed hosszabb,ha belegondolsz.A jobb kezedet ahogy ellendítetted a bal kezdet fölé teszed,mintha egy házra tetőt raknál,mint ezen a képen: [link]


2).Kiöklözöd,ez elég egyértelmű.Ahogy ellendülsz a földtől,mintha be akarnál húzni annak a gyereknek,aki piszkálja a barátnődet,ökölbe szorítod,egymás mellé rakod őket,és ahogy jön a labda,eltéríted az eredeti röppályájáról,azzal,hogy beleöklözöl.Ennél arra figyelj,hogy mindig oldalra irányuljon,mert inkább legyen szöglet,minthogy a középre kicsorgó labdát egy egyszerű gurítással a másik sarokba gurítsa az ellenfél.

2013. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!