Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A focisták miért nem fáznak...

A focisták miért nem fáznak meg amikor esőben játszanak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Azok a focisták nem fáznak meg, akik ténleg dolgoznak a meccsen, nem csak álldogálnak :)
2013. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bivalyerős a szervezetük a sok edzéstől
2013. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg azért vitaminokkal is ellátják őket bőven ! :)
2013. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

mert mozognak, a mozgás pedig hőt termel.


Két óra rohangálás még belefér, ha utána rögtön megtörölközik és meleg helyen szárad meg. Ennél lényegesen hosszabb idő szarrá ázás esetén a szervezet elfárad, nem fűti a testet, így nem tudja elkerülni a megfázást.

2013. febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mert olyan gyorsan futnak, hogy elpárolog a forró testükről a víz!
2013. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mert folyamatosan mozognak..., és mert minden áldott nap edzenek - ha esik, ha fúj, ha hull a hó..., így hát edzettebbek, és nehezebben betegszenek meg. Egyébként meg: van, hogy megfáznak...
2013. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régebben bringázás közben elkapott az eső és a hőmérséklet is lelesett 6-7 celziusz környékére. Először beálltam valami ház alá a bőig ázás elől, de nagyon fáztam.


Aztán nem foglalkoztam az esővel, hanem teljes erőből tekertem és egyre kevésbé fáztam, pedig csak egy ingben és egy rövid naciban indultam itthonról korábban még tízenvalahány fokban.


Aki mozog az melegszik.


Bringával hegynek felfelé hamar megizzad az ember télen, fagypont körül vékony pólóban is. Lefelé viszont érdemes felvenni a hátizsákban lévő összes ruhát, mert amikor nem teker az ember és a menetszél is csap, akkor rá lehet fagyni a bringára.


Azért bringás történetet tudok mondani, mert focizni nem szoktam, viszont a testmozgás azonosan fűt ekkor is és akkor is.


Különben próbáld ki az orosz kályhát.

páros lábbal elkezdesz ugrálni jó nagyokat és gyakran egy helyben, közben a két karoddal átkarolod önmagad és azt is gyorsan nyitod-csukod, csapkodod magadon.

meglátod mennyire kimelegszel. :)


Na ezért nem fázik meg aki közben intenzíven mozog.

Egyébként ugyanezt már sokan leírták is, de megerősítem.

2013. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nymphadora204 válasza:
mertmozognak,eros az immunrendszeruk
2013. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Valerka válasza:
azért mert ha valaki gyorsan mozog, akor a vérkeringése brutálisan begyorsul, azt had ne legyek bio tanár:)
2013. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!