Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Zumba, fallabda vagy esetleg más?

Zumba, fallabda vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

Homokóra alakú vagyok, de jó ideje nem edzettem rendszeresen és kissé elpuhultam(nem vagyok kövér,hanem normál alkatú)..már nem bírom annyira a hosszútávú mozgást.14 éves vagyok lány vagyok, és olyan sportot keresek ami viszonylag hamar kifejti a hatását(azaz erősít,leveszi a felesleget) DE nem olyan durva.Próbáltam én már a kosárlabdát néhány éve, de nem vagyok elég határozott és agresszív az ilyenekhez hogy pl. kézilabda vagy kosár...tenisz se nagyon jött be.

A lábam karcsúsítása a cél.Tulajdonképp én a lábamra hízok.A lábszáramon kéne a legtöbbet változtatnom mert nem olyan szép íves mint másoknak és a bokánál nem vékonyodik.

A zumbáról sok jót hallottam,unokatestvérem pedig fallabdázik és nagyon sokat erősödött.

Aki űzi valamelyik sportágat az írja le a véleményét róla és a tapasztalatait.Aki esetleg tudna más olyan sportot, ami nagyon hatásos,nektek is megköszönöm ha leírnátok:)



2012. aug. 28. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

a fitt boxnak utána nézhetsz.

de a legjobb az lenne,ha elkezdenél egy rendes sportágat,ami egyben a célodat is szolgálja pl a kickbox-ot.

2012. aug. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az még a gond, hogy nem lehet fogyni csak egy-két területről, mert sajnos nincs helyi zsírégetés, tehát azt nem tudod megtenni, hogy irányítottan az óhajtott testrészt fogyasztod. Sőt, ahová a legkönnyebben hízol onnan jön le utoljára a felesleg. Ez genetikailag meghatározott mindenkinél. A legfontosabb a szálkásító diéta, de ez nem koplalást jelent, hanem napi 5-6 étkezést több fehérjével és alacsonyabb szénhidrátta. Mellé mehet heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzé sd, pl kocogás, bicaj, jó a fallabda is, arobik, stb.

De lényeg a kaja, ha gondolod részletesebben is leírom.

2012. aug. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Hm, 14 évesen szerintem ne diétázz. Az egészséges táplálkozásnak kellene utána járnod, és eszerint alakítanod az étrended. Ehhez gondolom anyukáddal is egyeztetned kell, nyílván ő vásárol és ő főz, tehát reformáld meg a családot. Az igaz, hogy a fogyás és az erősődés sem lehetséges tudatos étrend nélkül, de a Te célodhoz az egészségre koncentrálni elég lesz, a többit hozza magával. Olyan sportot válassz, amihez kedvet érzel, mert kedv nélkül úgy sem fogod csinálni... A zumba felvezetésnek jó lehet. Bár a komolyabb sportolók itt nagyon le szokták szólni, pedig aerob zónában van a pulzus és a nőiességnek is nagyon jót tesz (segít, hogy az ember nőnek és nőiesnek érezze magát) illetve alapozásnak a 0 mozgáshoz képest szerintem tényleg jó. De akkor menj heti 4x és tedd oda magad edzésen, ne csak ímmel-ámmal. Csinálod 2-3 hónapig, mellette egészségesen eszel és majd meglátod, hogy változtál-e, eldöntöd, hogy mi az új célod... Sok sikert! Az egészséges táplálkozásnak nézz utána, mert oldalakat lehetne róla írni... Amik szerintem a legfontosabbak: folyadék, innivaló = VÍZ, 2-3 liter naponta; felejtsd el a nasit, minden étkezésed "értelmes" legyen, nasi gyanánt bevethetsz gyümölcsöt, mandulát, nyers répát stb; 5-6 étkezés legyen egy nap, tehát 2-3 óránkét egyél valamit, de ne sokat, kerülj el mindent, amiben cukor van, illetve fehér liszt; a kenyér legyen sötétbarna, vagyis teljeskiörlésű, de vigyázz, nehogy festett kenyeret vegyél; egyél sok száraz husit (csirkemell, hal, marha, sertésből karaj) és sok zöldséget hozzá; kerüld az olajban kisült dolgokat; szorgalmazd az olivaolaj használatát otthon; krumplit, rizst, kevesebbet egyél, ha lehet, valamilyen zöldség-félét válaszz köretnek; kerüld az előre elkészített, feldolgozott élelmiszereket, pl tej és édesipari mindenféle ízesített joghurt, kekszek stb, a "tiszta" élelmiszereket keresd. Ez utóbbi azért is fontos, mert így elkerülheted a narancsbőrt is. Ja, és még egy tanács, ha heti 1x, max 2x eszel valami olyasmit, ami nem a legegészségesebb, ne legyen lelkifurdalásod, az életformán van a hangsúly. Hajrá!
2012. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj msty, szerinted amit te leírtál az nem diéta?? Tudod mit jelent a szó? Irányított étrend. Az amit te is írsz. Én sem koplalást javaslok, sőt! Hanem magasabb fehérjebevitelt és alacsonyabb ch-t. Marhára bírom mikor a diéta szó hallatán a sok okos egyből ördögtől való koplalásra gondol.
2012. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Montez, igazad van a diéta szó jelentésében, miszerint idegen szóként célzott, tudatos étrendet jelent. Na és jövevényszóként? Na mindegy. Mindenesetre, én az egészségességet szerettem volna hangsúlyozni a kis hölgynek, mert magas fehérje és alacsony szénhidrát bevitellel is táplálkozhat marha egészségtelenül... Kicsit agresszivnek találom a reakciód (pedig ez itt nem a "Montez válaszol fórum"), és nem kicsit le is lettem pontozva... A kérdezőnek sok sikert!
2012. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam, hogy csak én írhatok jókat, csak csípte a szemem a ne diétázz szóösszetételed, de akkor sorry.:)
2012. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért nem híztam el idáig sem, mert mi alapból máshogy étkezünk mint az átlag.Teljesen egészségesen, néhány étel kivételével.(pl. van hogy fehér kenyeret eszek a barna helyett..előfordul.)

DE!Én kifejezetten sportot keresek és nem diétát.Az már egy másik kérdés.Természetesen az étrendemre is oda kell figyelnem, bár a legtöbben azt mondják, az én koromban mozogni kell.

2012. aug. 29. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!