Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyibe kerülhet egy Megye...

Marsoska kérdése:

Mennyibe kerülhet egy Megye III-as focicsapat fenntartása?

Figyelt kérdés

Csak gondolj bele,veszel egy 120x70 méteres területet, bénább játékosokat fizetsz, pályát karbantartod meg ilyenek.

K*rva nagy buli lenne!



2012. aug. 20. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a megye 3-ban még csak nem is fizetésért játszanak a játékosok.


Amúgy a nevezés az Mlsz-ben nyilván pénzbe kerül, a pálya fenntartása is (még ha tied is a pálya: fűlocsolás, ápolás, vonalak pótlása, ellopják a hálót, veszel újat).


Arról nem is beszélve, hogy ha nézők is jönnek, kell nekik wc-t biztosítani, jegyet kell szedni, stb.


Biztos, hogy az Mlsz támaszt azért némi követelményt az ilyen csapatokkal szemben is.

2012. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nevezési dij 300000 ft pálya bérlés vagy hitelesítés fenttartás birok mezek utazás több milió támogatás nincs. sok sikert
2012. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én pont egy olyan faluban élek ahol a megye III-as csapat a helyi Real vagy éppen Manchester United

Egy egész darab pálya kell, mondjuk az a 120*70 még talán jó is


a játékosok nem kapnak fizetést, hiszen ez csak hobbi ezen a szinten, mindenkinek van saját munkája

Felhúzol egy pottyantósvécét

Veszel 2 hálót

Egy fűnyírót

Mészport a festéshez

Mindkét oldalra vagy 7-8 pad, mondjuk 5 átlag felnőtt ember elférjen rajta (ez a nézőszám tekintetében bővíthető, bár nálunk olyan 40-50 ember jár ki meccsre, viszont ha rangadó van a rivális faluval akár 200-250-en is)

Ha te lennél az edző akkor minimum a legótvarabb edzői képzesítés (ennek azért járj utána)

Építeni/építtetni egy öltözőt. De ha van a közelben valahol egy üresen álló épület és meg tudod beszélni valakivel hogy használjátok az is megteszi

Ha az edzői licensz nem lesz meg vagy csak tulaj akarsz lenni akkor felvenni egy edző (fizetést szintén nem kap nálunk)

Venni mondjuk 1-20-ig számozott mezeket, egy hazai meg egy idegenbeli már elég. de nálunk van vagy 10 féle mez, kapják őket innen onnan a legtöbb még régebbi mint én pedig én a 90-es évek szülötte vagyok :D Ha veszel kellő számú pl ugyan olyan fekete pólót, ugyan olyan nadrágokat, nyomtatsz a pólóra számot oszt jóaz :D

ideális esetben legalább 11 labda, de elég ott 5-6 is, csak edzésen lehet hogy kevés lesz ha éppen olyan feladat van

Venni pár megkülönböztető mezt

Kitenni 2-3 kukát (műanyag kuka is jó)

Bólyákat venni, meg a többi felszerelés ami az edzéshez kell

Sört venni, minden meccs után, minden játékosnak minimum 1 üveg

Pálinkát venni, 2-3 üvegggel az olcsóbb fajtából

Nálunk az öntözőberendezést 30 év után először 2 hete csinálták meg, ami egy kutat és egy slagot jelképez xd Viszont a pálya így elég rossz minőségű, tehát van van pénzed akkor érdemes ezt is megcsinálni

Szponzorokat kell keresni ha pénzt akarsz, de azt elég nehéz, megye III-ba nincs valami sok pénz

szerezni legalább 14 játékost, abból 2 kapus

Megoldani az átutazást az idegenbeli meccsekre, de ezt ki-ki a saját autójával megoldhatja, aki nem azt a többiek felveszik

Heti 2 edzést szervezni, (nálunk ennyi van), délután 5 óra közül kezdődik és 8-ig tart. Télen a közeli város sportcsarnokába edzenek.

Kispad. Az azért kell. Kettő is.

Ipari mennyiségű ásványvíz, amit vedelhetnek sör helyett amíg áll a játék.

BELÉPŐJEGY NINCS

A NEVEZÉSI DÍJ 300000 FORINT. Ha jól hallottam :D de mint látom az előttem szóló is ezt írta


EXTRÁK *.* *.*

Még több pia meccs utánra :D

Világítás

Hivatásos főszurkoló. Nálunk Batman néni

Labdaszedő. Ez a 6-10 év közötti kiscsávó akinek valakije ott játszik a csapatban

Induló. Lásd: Albertirsa :D


Ömmmm ennyi jutott eszembe. Összedva kb fél millió forint, hogy ezt honnan szerzed meg, azt neked kell megoldani

2012. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
pont akkor ment az az albertirsai csávò a tvben ,amikor olvastam az üzenetedet.köszönöm a hossuù válaszokat.ugye milyen érdekes belegondolni?
2012. aug. 22. 19:57
 5/8 anonim válasza:
Amatőr csapatoknak (NB I és NB II-es csapata nincs) a nevezési díj, tagdíj, játékvezetői díj, átigazolás és játékengedély költségek 90%-t visszaadják a szövetségek, tavaly is így volt és idén is még él ez a támogatási rendszer alanyi jogon jár minden egyesületnek akinek nincs profi fent említett csapata. Egy megye III-ba idén 6000 Ft-ot fizettek nevezési díjnak!
2012. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez melyik csapat volt?
2012. aug. 30. 13:23
 7/8 anonim válasza:
Ez vonatkozik minden olyan csapatra akinek nincs NB I vagy NB II. Tehát minden fent említett díj 90%-át megspórolják mert már be se kell fizetniük. Pl: egy megye I-es meccs jv. díja útiköltséggel 4700 Ft. Egy játékengedély 475 Ft. De egy NB III-as játékengedély is csak 750 Ft/fő.
2012. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az kemény...
2012. szept. 3. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!