Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egyszerűen nem merek/tudok...

Egyszerűen nem merek/tudok vetődni, valami ötlet, ami segít?

Figyelt kérdés

Hobbiszinten szoktam focizni, egyre gyakrabban vagyok kapus, de amikor ki kell futni 1v1-be, akkor oké, de amikor távoli lövés van, egyszerűen sose tudom elérni a labdát, és valószínűleg azért, mert nem merek elvetődni. Attól félek, hogy rosszul esek, baja lesz a bordámnak stb...stb... Valami ötlet, vagy jó oldal weboldal ahol megtanítják, hogy hogyan kell?


A vetődéstől lehet valami komolyabb bajom majd? Mire figyeljek, hogyan érjek földet? valami oktató videó esetleg?



2012. aug. 16. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell semmi oldal. nincs technikája. csak bátorság kell, meg két jó ugróláb :)
2012. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
annyit tudok még mondani hogy probáld meg és sikarülni fog énsem mertem elöször vetödni de már megy télleg proba szerencse sok sikert!!!
2012. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zárd ki a külvilágod, a fociban a vetődés legyen az egyetlen, amikor nem érdekel a testi épséged. Éppen ezért az ember ösztönösen jól esik, egyszerűen képtelen vagy a sérülésre. Ezen kívül amúgy - ha már hobbifociról van szó, kezdjük ott, hogy pl betonpályán meg se próbáld a vetődést. Sokan csinálják, de az viszont tényleg veszélyes.
2012. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha megfogtad a labdát vetődéskor, akkor esés után először a labda érjen földet. Ha csak kiütni tudtad, akkor oldalazva bukfenccel tompíthatod az esést.
2012. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én csatár voltam/vagyok és egyszer fociztunk (hobbi szinten)

és a kapusunkat fejbe lőtték vagy már nem tudom mi lett vele (valahogy meglőtték)és azt mondták álljak be kapuba.

Nem voltam még soha rendesen akkor kapuba de beálltam és csak úgy ahogy jött vetődtem ugrottam amit tudtam, hogy ne kapjunk gólt.

Most már teljesen jól megy és nagyon jól védek még betonon is szoktam vetődni tehát csak akarni kell és meglesz.

2012. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!