Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A fociban mi a különbség az...

A fociban mi a különbség az A. C. Milan és Inter Milan között?

Figyelt kérdés
Nem nézem a focit, de ezen már egy ideje gondolkozok. Valamin a premier ligának miért premier liga a neve, mért nem pl. Angliai liga, úgy, mint a többinél?

2012. júl. 4. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Associazione Calcio Milan=AC Milan

Inter Milan=Internazionale

Megvan az olasz jelentése is.

Barclays Premier liga(a Barclays egy bankóriás),Serie A(serie-sorozat),Bundesliga(szövetségi).

Mondhatni ez teszi sajátossá őket,elég snassz lenne angol liga néven vagy olasz liga néven.

Az Inter és a Milan pedig egy stadionban játszanak,azaz mindkettő milánói alakulat.(Meg kell őket különböztetni.)

A foci már csak ilyen,nem érteni kell ismerni:)

2012. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az AC Milan és az Inter két külön focicsapat, hogy merült fel benned egyáltalán a kérdés? :)

A legtöbb bajnokságot pedig valamilyen támogatóról nevezik el, mint ahogy az angoloknál a Barclays bank, vagy itthon a Soproni Liga és társai.

2012. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy kettő különböző csapat, de még mindig nem értem, hogy, miért van kettő milánói csapat. Pláne, hogy egy stadionban játszanak.
2012. júl. 4. 14:42
 4/17 A kérdező kommentje:
Barclays- hoz hogyan jött hozzá a Premier? Bocs, hogy nektek ilyen nyilvánvaló kérdéseket teszek fel. Ja és fiú vagyok, de a foci nem nagyon érdekel, de a formula-1 igen.
2012. júl. 4. 14:44
 5/17 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a válaszokat. De még mindig nem nagyon értem, csak a ligák neveit.
2012. júl. 4. 14:46
 6/17 reptoid ***** válasza:
Azért premier (első számú) league, mert az az első számú liga ott. Ahogy itthon is van a nemzeti bajnokságnak első és másodosztálya is, NB I, NB II. [link]
2012. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A Barclays támogatja. Baromi sok pénzt fizettek, hogy az ő nevüket viselje a liga. Az Inter Milan meg úgy jött létre, hogy a nem olasz játékosok kiváltak az AC Milanból - innen az internazionale (nemzetközi) elnevezés. A mai napig is alig találhatók ott olasz játékosok - ellentétben az AC-vel.
2012. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 reptoid ***** válasza:
Budapesten is van egy rakat focicsapat, ugyan Milánóban miért ne lehetne több? :)
2012. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Premier-elsőrendű(ezzel is az egekbe emelik a nagyképű angolok a saját bajnokságukat :))

A Barclays(egy nagy bank)adagolja a pénzt a ligába,ezért szerepel a nevében.Reklám,marketing stb. ezek nélkül szinte elképzelhetetlen.

Sok városnak van több csapata:Budapest(FTC,ÚTE,VASAS,HONVÉD),Róma(Lazio,Roma),Manchester(United,City) és sorolhatnám.

Egyrészről vannak nagy városok melyek megengedhetik maguknak,hogy több csapatuk legyen.

A régi időkben alakultak ezek ugyebár.Volt úgy,hogy akik nem élveztek előnyt egy adott klub megalakulásából alapítottak egy másikat saját ízlésük szerint.

2012. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sok újat tudtam meg.
2012. júl. 4. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!