Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Veletek történt már olyan,...

Veletek történt már olyan, hogy úgymond átpártoltatok egy másik csapathoz? Ha nem, megvetitek az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem az élet nagy problémája, meg, hogy irigyeltek a gondjaimért, de nekem ez nagyon nagy lelki gyötrelmet okoz, és egy kis „igazolást” szeretnék.

Aki ezeket a sorokat, felhúzott szemöldökkel, meghökkenve olvassa, az kérem, ne szóljon semmit, tudom, hogy durva esetnek tűnhetek, aki nem érti, az nem is értheti, épp ezért leginkább a hozzám hasonló fanatikusok véleménye érdekelne.


Szóval az van, hogy drukkolok egy csapatnak néhány éve, azonban időközben megkedveltem egy másik csapatot is. Amolyan kétcsapatos szurkoló voltam, de mindig tudtam, hogy melyik igazán az enyém.

Nos, ez a kedvelés egyszer csak átcsapott szeretettbe, és bár mindig azt hangoztattam, mert azt is éreztem, hogy örökké az első csapatom lesz a favorit, most úgy érzem, akaratom ellenére átvette a hatalmat felettem a második csapatom.


Az érdekessége a dolognak pedig az, hogy a nagy lángolás az első csapat iránt azokra az időkre tehető, amikor bénák voltunk, de egy nagyon nyomorult, meggyötört csapatot kell elképzelni.

Aztán idén történt egy nagy áttörés, és még mindig alig hiszem el, de bajnokok lettünk. Mindig azt képzeltem, hogy felülmúlhatatlan érzés lesz majd, mégis, valamiért ez a hatalmas katarzis elmaradt...


Mialatt az első csapatom szenvedett a másik mindent megnyert amit meglehetett, nem csak a hazáját, de egész Európát meghódította. Aztán idén történt valami, az okokat most nem akarom boncolgatni, de egyszer csak nem jöttek össze a dolgaink. A szép időkben mindig csodáltam őket, az ő focijuk jelentette nekem a tökéletességet, örültem a sikereiknek nagyon, de az első csapatom iránti szenvedélyemhez képest a második csak egyfajta ragtapasz volt meg bálványimádat.

Idén ez megváltozott. Aztán most, amikor nem nyertünk semmi, észre vettem,hogy sokkal jobban bosszant a második csapatom vesztesége, mint amennyire az első sikereinek örülök...hogy sokkal többet foglalkozom a másodikkal, mint az elsővel, sokkal több érzelmet szabadít fel bennem a második, mint az első.

Egyszóval felcserélődtek a szerepeik az életemben.

Nagyon szégyellem magam miatta, saját magam előtt is, de nem tudok mit tenni az érzéseimmel. Olyan ez mint amikor szerelemből csalod meg a házastársadat. Még ha az adott klub nem is fog ajtót csapkodni miattam, azért én egy hűtlen szemétládának érzem magam.


Másfelől viszont jó érzés ezt a csapatot tekinteni elsőszámúnak, mert amíg az elsőelső csapatomnak láttam/látom a hibáit, addig ez a klub szinte makulálatlannak tűnik, és már akkor is annak tűnt, amikor nem szerettem őket ennyire. Úgy érzem itt tényleg vannak olyan dolgok, mint hagyomány, összetartozás, tisztelet, értékrend, csapategység, filozófia, totális foci, és ezt mást csapatoknál (többek között az én elsőmnél nagyon nem...) tapasztalom.


Szóval, az ítélet? Bűnös lennék? Divatdrukker? Nálatok megvetendő az ilyesmi, vagy én csinálok belőle túl nagy ügyet?



2012. jún. 24. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Divat igen,az én szememben.

És van egy tippem,hogy barcás vagy:D

2012. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Cristian1997 ***** válasza:
Barcás divatdrukker :)
2012. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kérsz banánt divatmaki?
2012. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük, csak irigykednek :PP

Bár tényleg kissé lehet nevetséges is ha nagyon látványosan történik. És kicsit számomra is ellenszenves, de ha nem vagy egy nagyképű aki oltogatja pl. a realosokat akkor annyira nem gáz. (:

2012. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mire is kell irigynek lenni?...o_O
2012. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gondolom a problémáim irigylésére gondolt :D


Épp ezért nem írtam le melyik a csapatnak szurkolok, mert tudtam, hogy a Barcának való szurkolás már önmagában sem szimpatikus...


Bár érdekes, én nem érzem magam annak, mert őszinte szeretet érzek a Barca iránt, és nem a sikereik miatt, épp, hogy akkor szerettem meg őket igazán, miután elbuktak.

Mentségemre, még elég fiatal vagyok (2006 óta nézek focit), és az első csapatomat inkább a kezembe nyomták, mintsem én választottam volna őket.


Utolsó: a látványos alatt mit értesz? :D Elég visszafogott szurkoló vagyok, ami azt illeti. A Realt pedig tisztelem a történelméért, és a normális szurkolóikkal, játékosaikkal nincs is bajom. CR, Mourinho és Pepe persze már más tészta... de szerintem az oltogatás elfogadható kereteken belül teljesen normális dolog a szurkolók között. :P

2012. jún. 25. 20:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől a liverpoolnak szurkolok. Nem az eredmények miatt, hanem mert ez nekem egyértelmű volt, hogy nekik kell szurkoljak. Aztán ronaldinho érkezésétől kedveltem meg a barcelonát. Így van két kedvenc csapatom azóta. Mindkét csapat meccseit rendszeresen nézem, ellenük soha nem is szurkoltam, meg sem fordult a fejemben. Rajtuk kívűl még vannak csapatok, akikkel szimpatizálok, többnyire más bajnokságokban, de eszembe sem jutna, hogy a szimpatikus csapatokat a kedvenceim elé helyezzem. (ASR, S04, ACM, Bilbao). Szóval forca barca és ynwa. (nemcsakúgy, mindkét csapat himnuszát az arcába éneklem bármelyik kételkedőnek)
2012. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 DownDownDown ***** válasza:
Born a Red,Lie a Red,Die a Red!Go Liverpool,YNWA! nem volt és nem is lesz másik kedvenc csapatom:)
2012. aug. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Velem is ugyan ez a baj,de én a durvább kategóriába tartozom,viszont annyi a különbség köztem es a divatszurkolók közt,hogy én soha a legjobb csapathoz ugymond "partoltam" at

Pl az egyik évben voltam barcas,a másik honapban meg unitedes és ez mostani évekhez köthető

És ebbe már nagyon bele őrülök hogy nem tudok oly szenvedélyesen szurkolni egyik klubnak sem

Mindegyik csapatban van vlmi ami megfog,de várom már azt a pillanatot hogy azt érezhetem és mondhatom hogy ez az én csapatom

2016. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!