Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem fordítják át az NFL...

Miért nem fordítják át az NFL szabályokat magyarra mint annó megtették ezt a focinál?

Figyelt kérdés
Sokkal érthetőbb lenne és több ember is figyelemmel kísérné a meccseket.ok h az 1 yard az 1 yard de a 11es se 11m meg a 16os se 16 m.
2012. jan. 22. 18:14
1 2
 1/15 Zakathol ***** válasza:

Ahhoz, hogy megértsd nézni kell.


Egyébként meg:

[link]

[link]

[link]


Véleményem szerint ez egy értelmetlen kérdés...

2012. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Zakathol ***** válasza:

Gyakorláshoz épp jó a ma este: SportTV

20.45 Baltimore - New England,

0:30 New York Giants - San Francisco

konferenciadöntők. Jó tanulást :)

2012. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ok csak hülye vagyok az angolhoz.szerintem nem csak én vok vele így.ha a sima focit is sikerült lefordítani akkor azt miért nem?nem vagyunk angolszászok h mindent megértsünk belőle.
2012. jan. 22. 19:07
 4/15 Zakathol ***** válasza:
90%

Onnantól kezdve, hogy tudod hogy a pálya 100 yard, onnantól kezdve 1 yard a pálya 1/100-a. Gyakorlati szempontból lényegtelen a valós hosszmérték pontos ismerete, hiszen a pálya nagyságához viszonyítva el tudod dönteni, hogy az most kb sok vagy kevés. Ja és nehogy azt hidd, hogy ehhez angolszásznak kell lenni. Annyi utánanézés azt hiszem nem fáradtság, hogy megtudd 1 yard 91cm...


De amúgy igazad van. A szabálykönyv én is úgy tudom, hogy nincs lefordítva magyarra, de ez magyarországon egyenlőre még nem szükséges - mivel nem elég elterjedt maga a sport, a tv-nézőknek pedig nem is szükséges egy 100+ oldalas kézikönyv elolvasása. 3 meccs alatt tisztába lehet jönni az alapokkal. Egy európai focit néző ember sem azzal kezdd, hogy letölti a szabálykönyvet, hanem elkezdi nézni a közvetítéseket aztán majd lesz valami...ha nem érti akkor meg kérdez egy erre alkalmas fórumon - ne adj isten a kommentátoroktól, ahogy azt a sporttv-s közvetítéseken meg lehet tenni.

2012. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Csak annyit fűznék hozzá Zakathol teljesen kielégítő válaszához, hogy amire a kérdésedben hivatkoztál, az pont, hogy úgy van.


[link]


Amiben igazad van, az az, hogy meg kell tanulni egy-két dolgot, pl. fumble. De valóban, ezek néhány meccs alatt megtanulhatóak. A játék meg vagy tetszik, vagy nem.

2012. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

a játék az tetszik már értek is belőle vmit :D

és gondolkozok azon h sportkommunikátor képzésre jelentkezek. :) csak az a fránya angol...úgy nem lehet leközvetíteni 1 NFL mérkőzést ha nem érti az ember a szabályokat.szal a szabálykönyvet ismerni kell ennél is meg a többi sportágnál is.

2012. jan. 23. 08:06
 7/15 Zakathol ***** válasza:
AHAHAHA!
2012. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tökéletes angol kell hozzá és a szabályok ismerete.. Nincs mindenre magyar szó, ezért nincs lefordítva..
2012. jan. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
dehogy nincs rájuk szó vagy szókapcsolat.pl first down-nál: újra támadás.a fociban se nyers fordítás van némely szabályoknál.pl offside - les
2012. jan. 24. 19:03
 10/15 Zakathol ***** válasza:
Hát akkor essél neki: [link]
2012. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!