Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nincs a 7kerületben...

Miért nincs a 7kerületben gyerekeknek fociedzés? Mért kell a világ végére a srácokat hordani?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert valaki végre rájött a hetedik kerületben, hogy a fociban nincs jövő.

Van rengeteg más sport is. Tessék mást választani, ha nem szeretné a "világ végére" hurcibálni a gyereket.

2010. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Azért, mert valaki végre rájött a hetedik kerületben, hogy a fociban nincs jövő.

Van rengeteg más sport is. Tessék mást választani, ha nem szeretné a "világ végére" hurcibálni a gyereket."


Ez elég ostoba hozzászólás volt, már ne is haragudj!


A fociban akkor nincs jövő, ha hozzád hasonlóak döntenek ilyen kérdésekben, és elveszik a sportolási lehetőséget a gyerekek elől. Lehet, hogy az új Puskás kerülne ki a kissrácból, te meg elhajtanád sakkozni (nem megbántva ezzel a sakkozókat). Elég tuskó felfogás, mit ne mondjak.


A normális az lenne, ha mindenkinek elérhető közelségben lenne lehetősége a legnépszerűbb sportok űzésére (foci, kosárlabda, kézilabda, stb.), és ezenkívül még néhány speciális, kevésbé elterjedt sportra is.


A jövő nem abban van, hogy megvonod a lehetőséget a fiataloktól, hanem abban, ha megadod a lehetőséget hogy mindenben kipróbálja magát, és válassza azt, amelyik a legjobban fekszik neki.

2010. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Másképp látom mint te, és egyből letuskózol?


Akkor engedd meg, hogy kifejtsem.

Focit ha támogatod, mit látsz a pénzedért? Nagyjából semmit. A csapatok ma gyorsabban nyelnek el 1 milliárd forintot mint hogy átutalnád.

1 milliárd forintból bármelyik kézilabda csapatunk megnyerné a magyar bajnokságot és dobogós lenne az EHF kupában.

Hogy ez mit is jelent? Azt, hogy a foci és benne a focisok túlfizetettek mesterséges nyomásra.

Ugyanez, igaz a válogatottakra is. Ha EGYÁLTALÁN ad valamit az állam annak a nagyrészét a focisták kapják, de eltűnik a pénz. (mindenhol)


De beszélgessünk a gyerekekről. A mostani általános iskolások úgy kerülik a sportot mint kardfogú tigris a jégkorszak végét. A 80%uknak még a TESIÓRÁN való szabad játék sem okoz semmiféle örömöt. És akkor mivan ah futni, vagy fizikai gyakorlatokat kéne végezni? Ír a szülő hogy Petike, Annácska felfázott, menstruál, lesérült miközben Facebookozott. Komolyan mondom.

A maradék 20% az aki egyáltalán élvezi a testmozgást. Igen, de ezeknek a TÖREDÉKE aki eljár egyesülethez Sportolni!! De miről beszélek? 6 osztályom van, olyan 170 gyerek na mennyien járnak sportolni? 15en.

Tényleg megéri ÍGY kerületenként fenntartani sportegyesületeket a focinak, a kézinek, kosárlabdának?

Nem, mert NEM TUDNÁ fenntartani önmagát a klub. És ezért örülök annak, hogy igenis rájöttek már valahol, hogy nem kell 5 villamosmegállónként sportegyesületeknek lenni.

2010. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekesen gondolkodsz, mert zavar, hogy nem sportolnak a gyerekek, de mégis a sportegyesületek megszüntetése mellett kardoskodsz. Azért fogalmaztam az előbb ilyen "durván" (utólag már azt mondom, hogy elnézést, ha bántó volt), mert felidegesített az a szemellenzős vélemény, hogy jól van ez így, és még kevesebb sportolási lehetőség kell, mikor így is katasztrofális a fiatalok viszonya a sporthoz (ahogy te is írtad).


Az amatőr sportot meg ne hasonlítsd már a profi sporthoz, pláne ne ilyen légből kapott túlzásokkal.


Egy kérdés, nem megbántásból, csak kíváncsiságból: voltál már tagja valaha amatőr sportegyesületnek? Ha igen, akkor hogy tudod idekeverni a pénzek eltűnését?

2010. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdésed, voltam tagja amatőr sportegyesületnek.

A meglátásom ugyanaz maradt.

Ami a profiknál tíz, és százmilliókban megy, az az amatőröknél tíz és százezrekben mérhető. Persze van jó és rossz példa is.

A jó az, amikor a tagdíj a terembérlésre, és az eszközök megvásárlására megy el. Az edző pedig honoráriumot egyáltalán nem vagy csak kis mértékben számol fel, mert annyira a szívéhez nőtt a csoport és megengedheti ezt a luxust.

A rossz példa az volt, amikor tagdíjból AZ aki beszedte, a gáz és villanyszámláit fizette valamint cigarettát vásárolt belőle. Undorító mocskos dolog, de csak akkor jöttünk rá amikor jött a teremtől a felszólítás, hogy 100ezer forint plusz áfa tartozásunk van. A pénzünk után meg futhattunk. Vagy amikor kifizettük a képzés költséget (továbbképzés) de az akinek tartania kellett volna nem jelent meg. De az is jó volt amikor kifizettették velünk az edző honoráriumát aki odajött és azt mondta hogy ha ennyien vagyunk akkor inkább mást tanít.


Érdekes elképzelésnek tarthatod az enyémet, viszont híve vagyok a minőségi, elszámolható és átlátható és egyben fenntartható oktatási rendszernek. Ez pedig csak akkor jöhet létre, ha bizonyos emberek nem a százezres tagdíjakat, vagy a milliós szponzori pénzeket látják egy egyesületben. Igen Szerintem ehhez ma kisHazánk nem nőtt fel.

Hogy miért örülök, annak hogy nincs minden kerületben foci, kézi, röplabda?

Azért mert mint korábban leírtam 5-6 gyerekkel felesleges üzemeltetni sportegyesületet. Mert ha amatőr sportról van szó, akkor igen célszerűbb "nagyobb" gyereksereget (2-3 kerületnyit) egy helyre hívni.

Hogy miért? mert 2-3 kerületnyi gyerekkel lehet mit kezdeni, a heti 2 alkalommal lévő edzéseken, mert ennyi tagdíj lehetővé TENNÉ, hogy az edzőt vagy tesitanárt is bérezzük, hogy új labdákat vehessünk, vagy hogy nevezhessük őket különböző versenyekre, vagy háziversenyeket indítsunk és díjazni is tudjuk őket. Hiszen ennyi gyerekkel megoldható a tudásbeli és korosztályi elkülönítés is, és elindítható egy minőségi önmagát fenntartani képes egyesület, ami később maga dönti el, hogy megmarad amatőr szinten, vagy becsatlakozik utánpótlás programba. Ilyen egyesületeknél az sem ritka hogy különböző sportágak is összeverbuválódnak.


A sok pici egyesülettel pedig azért nem értek egyet, mert ott maga a befolyt pénz minimális fejlesztésekre, (sokszor még arra sem) elegendő, így nem tudnak se edzőt, se szakértőt hívni. Ez tehát tagdíjas önképzési kör, ami egy idő után fizethetetlenné válik majd csődbe megy, amennyiben nem szerez magának támogatót. (vagy ingyen esetleg minimális pénzért edzőt, de erre nagyon ritka a példa)


Persze vannak a szememben a "vegetáló" egyesületek is, amik valahol megragadtak egy szinten és a befolyt tagdíj éppen elég mindenre. Ezek a csapatok általában egyénileg szerzik be az eszközeiket (mindenki magának) és rendszerint van 1 támogatójuk aki kifizeti az edzőt.


A jelenlegi helyzetben azonban IDÉN csodálkoznék ha még bárki is aláírna bármilyen támogatást. Minden pénzes ember vagy ül a zsetonon, vagy kivárja, mit hoz a jövő év, amikor leírhatja az adójából a szponzori pénzt. Addig meg nem ad senkinek semmit. Természetesen EZZEL a magatartással rengeteg profi és amatőr sportegyesület megszűnését okozták szerte az országban.


A gyerekek számait pedig hidd el, túlzás nélkül kellett sajnos hogy írjam, vezetni kell a naplóba hogy ki mit sportol. Osztályonként 2-3 sportoló van (aki egyesületben sportol!) Aztán vannak akik bringáznak, "kondiznak" meg futnak, egyesület nélkül. Na ők adják így közösen azt a 20%ot aki szívesen játszik tesiórán.

A maradék mit csinál? köpköd, leül, anyázik, telefonozik vagy a legegyszerűbb el se jön órára és majd hoz igazolást.


Persze akkor még nem beszéltünk a bentlakásos sportiskolákról sem.

2010. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ok, ez mind szép és jó amit leírtál, hellyel-közzel egyet is értek vele, csak azt nem tudom, hogy jön ez ide? Se én, se a kérdező nem hozta fel a sportegyesületek gazdálkodását, meg a többi rizsát, amit itt elmondtál. Arról volt szó, hogy miért nincs lehetőség adott helyen focizni. Erre te betámadtad a focit, hogy abban nincs jövő, meg betámadtad a sportegyesületet, hogy korruptak, de hogy jön ez ide?


Fociedzéshez nem sok dolog kell: egy labda, egy pálya, egy lelkes szülő, aki egy kicsit ért a foci alapjaihoz, meg gyerekek. Ezt vidéken közel 0, azaz nulla forint ráfordítással meg lehet oldani (terem- vagy pályabérlés esetén is minimális költséggel), akkor miért ne lehetne máshol is?


A legegyszerűbb úgy megoldani a problémákat, ahogy te is tetted: kitalálunk mindenféle kifogást, aztán áthúzzuk egy tollvonással. Konstruktívan gondolkodni kicsit nehezebb, de célravezetőbb is.

2010. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A másodiknak mi volt ebben az ostoba hozzászólás,hogy ne kelljen a világ végére elhordanom...?És igaza van aki válaszolt,hogy hogy jön ide a gazdálkodása a sport egyesületeknek?Vannak gyerekek akik valóban semmit sem akarnak csinálni ez igaz.De vannak akik szeretnének,de nincs rá lehetőség.Jelenleg az iskola tart egy foci szakkört ami nem ingyenes,a baj az,hogy nem mindig van meg tartva mert a tanár Úrnak általában más dolga akad.Pontossan ezért szerettem volna egy másik után nézni ahol komolyan veszik a gyerekeket.De nincs sehol. A világ végét arra értettem,hogy napközi után ne kelljen órákat utazni oda-vissza mert autóm nincs.Egyébként agyerek 2éve focizik,és lelkesen minden megtartott edzésen részt vett.
2010. dec. 15. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam a második, és valamit félreértettél. Nem a kérdésedre írtam, hogy ostoba, hanem az első válaszra, aki úgy gondolta, hogy jól van ez így, hogy nincs minden gyereknek elérhető közelségben sportolási lehetőség a népszerű sportokat illetően.
2010. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!