Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért ócsárolják a Magyar...

Miért ócsárolják a Magyar válogatottat és Marco Rossit egyesek? (labdarúgás)

Figyelt kérdés

Szóval látok kommenteket (facebook, youtube, stb helyeken) amin ócsárolják a Magyar válogatottat és szövetségi kapitányát Marco Rossit. Én nem értem hogy miért teszik ezt hiszen a csapat mindent megtesz a siker érdekében! nincsenek Real Madrid meg Bayer München és Barcelona játékosaink, egy topjátékosunk van az pedig Szoboszlai és ahogy a mondás is tartja "egy fecske nem csinál nyarat" Marco Rossi mindent kihoz a csapatból és zseniális munkát végez de ennek ellenére is vannak kommentelők akik a távozását akarják, miért? továbbá sok olyan kommentet látok amin helytelenül támadják a válogatottat, ilyenek például a:


"Ezért kellett ennyi stadiont építeni"

Miközben a válogatott egyetlen egy stadiont használ az pedig a Puskás aréna tehát a stadionok nem a magyar válogatotté


"Erre megy el az adó"

Valójában pedig sok esetben a fifa fizet nekünk, a legutóbbi EB szereplésünk után is kaptunk pénzjutalmat (igen a csoport harmadik helyéért is jár pénzjutalom)


"Milliókat keresnek"

Valójában pedig a klubbok adják a játékosainknak a havi fizetést nem a Magyar állam! Szoboszlai a liverpoolban játszik tehát az ő havi fizetését a liverpool fizeti, Gulácsi Péter a lipcsében játszik tehát őt pedig a lipcse fizeti és így tovább! tény hogy a válogatottban való játékért kapnak pénzt de nem százmilliókat és más országok válogatottjai is ugyanúgy kapnak pénzt a válogatottért való játékért.



Tehát nem értem hogy miért kell ennyire szélsőségesen ócsárolni egy csapatot akik mindent megtesznek, az angol csapat másfél milliárd eurót ér mi meg 200 milliót sem ennek ellenére sikerült 4-0 ra nyernünk ellenük 2 éve (ez kb akkora vereség mintha minket san marino verne el 4-0 ra) mégse rúgták ki Gareth Southgate-t (angol szövetségi kapitány) mert tudták hogy jó edző és 1-1 hiba belefér, mi akkor miért akarjuk Marco Rossit ennyire elküldeni és a szerencsétlen kiscsapatunk miért ócsároljuk ennyire? szerintem az emberek savanyúsága és rosszindulata és frusztrációja váltja ki ezeket a kommenteket! az is érdekes hogy egyesek miért szurkolnak a hazájuk válogatottja ellen és miért kárörvendenek ezen mert ezt egyszerűen nem tudom felfogni... tényleg ennyi frusztrált és savanyú ember lenne köztünk? ti mit gondoltok? szerintetek is helyesen gondolom hogy az emberek frusztrációja és savanyúsága okozza ezt?



szept. 15. 05:19
 1/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
87%

Mert Orbán rátelepedett, a focisták meg aláfeküdtek Rossival együtt.


Stadionok: itt arra gondolnak, hogy rengeteg közpénzt öltek stadionépítésbe, aminek jobb focit kellett volna eredményeznie, de nem javult jelentősen a teljesítmény.


Közpénz: De, erre megy el az adó. Attól, hogy generál bevételt, még rengeteg közpénzt öltek bele jelentősebb eredmény nélkül, és a bevételt sem forgatják vissza pl. oktatásba, igaz?


Fizetés: A magyar klubok rengeteg közpénzt kaptak jelentősebb eredmény nélkül. Az idegenlégiósok nyilván nem, de pl. Szoboszlai is első kilenc évét itthon játszotta.


Abban igazad van, hogy gyakran igazságtalanul kemények vagyunk velük, de ennek hagyománya van, az Aranycsapatot is majdnem felkoncolták, mert "csak" VB-ezüstöt nyertek. Viszont amikor a 2016-os EB-n meg jól teljesítettek, akkor örömünnep volt.

szept. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Irgalmatlan pénz megy el a focira, csak azért, mert Orbánnak ez a mániája.


Ez nem is lenne olyan nagy baj, csak semmi eredmény nincsen.


Ha megnézed, Orbán miket ígérgetett itt az elmúlt 15 évben, semmi sem valósult meg (tucatnyi játékos az akadémiáról topligákban, 2-3 BL-szintű csapat, legfrissebben biztos továbbjutás az EB-csoportból).

szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Mert a média előzetesen biztos továbbjutást ígért a csoportból, mindenki túlértékelte a válogatottat. Aztán jött az EB és ezek a várakozások pillanatok alatt szertefoszlottak.
szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
45%
Amúgy mennyire vagy beleszerelmesedve Szoboszlaiba, már hetek vagy hónapok óta dicsőíted, magasztalod ezt a félistent?
szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1

a focistáink nem feküdtek Orbán alá szerintem viszont a stadinok, az adó és a klubbok játékosainak fizetése nem a válogatott hibája hanem az NB1-é tehát a magyar bajnokságé (amit énis előszeretettel kritizálok mert ott nem kicsi probléma van és abba ténylegesen öntik a pénzt)


#2

Sok pénz megy el focira de annak a java az NB1 be és nem Szoboszlaiékra meg Rossiékra


#3

Igen sajnos ez igaz hogy túlértékelik sokan a válogatottat, ez is probléma hogy a válogatott vagy Istenverő csapat vagy egy lúzer... a 2 szélsőség létezik az emberek szerint ami baj, egyébként nekem nem voltak várakozásaim az EB-n mert megnéztem a 3 ellenfelünk és papírforma szerint 3 vereség és utolsó hely ennek ellenére 1 győzelem és harmadik hely lett


#4

Évek óta nem GYK-ztam éppen ezért is csináltam új fiókot mert a régi szerintem megsincs, ha szeretnéd küldök screent hogy ez egy full új fiók :) de köszönöm szépen a vádakat!



Köszönöm mindenki válaszát! szép vasárnapot mindenkinek

szept. 15. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert nálunk:

Kis pénz, kis foci és nagy pénz, megint csak kis foci.

szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!