Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A foci EB-k az elődöntőkkel...

A foci EB-k az elődöntőkkel kezdődtek a '70-es évekig. Na, ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Most így a 24 csapatos EB-ről jutott eszembe, ahol akkora a meccs dömping, hogy még Albánia is bejutott. Amikor még egészen kis gyermek voltam -és nem voltam tisztában a lebonyolítással és ennek fontosságával- emlékszem, hogy leültek apámék a TV elé és megnézték a két elődöntőt majd a finálét és ennyi.


Elképesztő, hogy annak idején ennyiből állt egy EB. Voltak olyan rendező országok akik nem jutottak volna ki azaz be az eldöntőbe, de mint rendező jogán játszhattak elődöntőt. Emlékszem '76-ban Jugoszlávia így játszott elődöntőt [link]


Aztán '72-ben Belgium, amikor szintén még kisgyermek voltam és szinte csak az üvöltésre emlékszem a TV előtt golnál. [link]


* *


Érdekes, hogy '60-ban a Franciák mint rendezők voltak az egyetlen nyugatiak a kelet-európai KGST országok közt [link]


Ma már elképesztő lenne négy csapatos EB-t rendezni. Miért tették ezt évtizedekig?

[link]


[link]



jún. 23. 18:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha megnézed egy EB junius 16-20-ig tartott. Elég nevetséges. Utolsó tanítási nap és hétvége 😂
jún. 23. 18:24
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Erre én is kíváncsi vagyok.


Pénz, politika is van benne.

jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre de ez ellentmond ezeknek. Pénz? Az hogy a kiesés meccseket nem az EB-én rendezik hátrány. Mint rendező országnak is bevétel kiesés. Nem fut fel a turizmus sem


Az embereket sem lehet annyira elterelni a mindennapokból és hipnotikus álomban tartani, mint egy ilyen egy hónapos meccs dömpinggel. Mi lehet az oka vajon?

jún. 23. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

'72-ben, '76-ban a négycsapatos tornát nevezték Eb-nek. De előtte már volt egy-egy nyolccsoportos selejtező, és a csoportgyőztesek játszottak egymással a legjobb négybe kerülésnél. Itt azért lehetne azt is mondani akár, hogy a negyeddöntőkkel kezdődött az Eb, csak hivatalosan nem így hívták, mert azokat a meccseket nem Belgiuban játszották.

Ekkora tornát viszont nem biztos, hogy meg tudott volna rendezni az ország akkor.


Az tény, hogy egy a 24 csapat így sok, de főleg az, hogy 3 meccset le kell játszani, hogy egyáltalán elkezdődjék az igazi torna, és csak az esik ki, aki nem is akar tovább jutni.

jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Azért ha belegondolsz, sokkal kevesebb ország is volt Európában. A kelet-európai, balkáni térségben Szovjetunió, Lengyelország, Kelet-Németország, Csehszlovákia, Magyarország, Románia, Jugoszlávia, Bulgária, Albánia, Görögország, Törökország. Összesen 11 ország válogatottja indult a selejtezőben ebből a régióból. Aztán a 90-es években Jugoszlávia felbomlott több országra, jelenleg 7 utódállama létezik (Szlovénia, Horvátország, Szerbia, Bosznia, Montenegró, Észak-Macedónia, Koszovó). A nagy Szovjetunió európai része szintén feldarabolódott: Oroszország, Ukrajna, Fehéroroszország, Litvánia, Lettország, Észtország, Moldova, Grúzia, Örményország, Azerbajdzsán, Kazahsztán. Tehát 2 országból hirtelen lett 18.

Csehszlovákia is felbomlott Csehországra és Szlovákiára. Bejöttek a képbe olyan miniállamok is, mint Andorra, San Marino, Liechtenstein, Málta, amelyekben régebben nem volt válogatottja, hogy olyanokról ne is beszéljünk, mint Feröer-szigetek vagy Gibraltár, amelyek nem is önálló országok, mégis indulnak nemzetközi futball tornákon. A nevező csapatok megnövekedett számát le kellett követni a torna létszámának emelésével, arról nem is beszélve hogy egyre inkább eltűnnek a különbségek a nemzetközi fociban a válogatottak között.

jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Mert csak később jöttek rá, hogy mekkora biznisz van benne.
jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Akkoriban a profizmus a fociban még nem volt annyira egyértelmű, így az olimpia fontosabb volt és ugyanazok a focisták játszhattak mindkét tornán. Ezért aztán nem is lett volna lehetséges egy fárasztó tornát lenyomatni ugyanazokkal a játékosokkal júniusban, akik aztán pár héttel később mentek akár a világ túlsó végére olimpiai focira.
jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!