Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért volt ilyen sok csere a...

Miért volt ilyen sok csere a Németország-Skócia nyitómeccsen?

Figyelt kérdés

Mindkét csapat 5-5- játékost cserélt, pedig eddig úgy tudtam hogy 3-3 a megengedett csoportkörben (egyenes kiesése szakaszban, hosszabbítás esetén is csak 4-4).

Ez hogy lehet?



jún. 14. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Már régóta lehet 5 embert cserélni. De én úgy tudtam, hogy 3 alkalommal lehet cserélni a rendes játékidőn belül. Viszont 4-4 alkalommal volt csere. (Tehát mindkét csapatnak egyszer volt dupla cseréje. A maradék 3 csere szimpla volt)


Nem tudom már követni én sem. Meg aztán ugye tényleg a ráadásban pluszcsre, ha akapus sérül meg az is pluszcsere.. van ilyen/lett ilyen? Áhh.. mindegy,,nem ezen múlik, de a var-t tényleg nézegessék akkir fél órán keresztül, ha kell, csak ne hozzanak rossz döntést. Ez lényegesebb

jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

A covid járvány kitörése után szüneteltették a labdarúgó bajnokságokat is, és amikor újra indultak, a FIFA hozott egy olyan döntést, hogy az addigi 3 csere lehetőség helyett akár 5 csere is lehet a csapatoknál.

Akkor ennek az volt az oka, hogy a járvány első, második hulláma a sportolóknál is okozott mérhető teljesítmény romlást.

A kényszerből bevezetett döntés viszont jól vizsgázott a gyakorlatban, ezért bem is tölölték el, nem "csapja agyon" a játékot a több csere lehetőség, és a top ligákban túl is vannak hajtva a játékosok.

A mostani EB előtt is volt variálás a csaoatok úgy készültek, hogy 23 fős kerettel nevezhetnek, és csak néhány hete közölte az UEFA, - szintén a játékosok kímélésére hivatkozva - hogy 26 játékost nevezhetnek.

jún. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!