Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Melyik cipőt focihoz?

Melyik cipőt focihoz?

Figyelt kérdés

Melyik márka a legtartósabb?

Van egy joma teremcipőm, ez eléggé strapabíró, de az orrában a varrás necces, hogy még meddig bírja. Másik márka esetleg?

Stoplis nem kell, viszont füvön használnám főleg. Van egy nike-m, kissé terepes talppal és teljesen jó füvön, csak az orrán a ragasztás már elengedte.

Az lenne a legfontosabb, hogy sokáig bírja a labdaelrúgásokat.



jún. 8. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ezzel még vagy elégedve minek váltanál?
jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert a nike-t már nem gyártják.

Lehet joma lesz, csak még nem találtam meg az igazit. Műfüves talpút nem akarok, mert még akkora mintára sincs szükségem.

Láttam ma egy adidas-t, elég masszív gumírozott orral, jó talppal, gyengébb anyagú felsőrésszel, amit túracipőnek aposztrofált az eladó, lehet, hogy megpróbálom azt, ha joma-t nem találok megfelelőt.

jún. 8. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
mennyit szánsz rá?
jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Bocsi, már vettem egy joma-t, teszt alatt van jelenleg. :-) Ezen egyébként jól érződik, hogy maximálisan csak egy céleszköz, a nike túracipő jóval masszívabb, tartósabb lábbeli benyomását kelti.


Egyébként ár-minőség szempontjából kimagasló különbségek lehetnek? Árban hol kezdődnek, az "örök darabok"?

jún. 16. 09:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Az árat több szempontból kell figyelembe venni.

-anyagi háttér: nyilván, neked kell tudnod, mennyit tudsz és mennyit szeretnél egy cipőre költeni

-életkor: egy fejlődésben, növésben lévő srácnak felesleges szerintem nagyon drága cipőt venni

-csapat/pozíció: nem mindegy, hogy milyen osztályban és pozícióban játszol. egy harmadosztályban, ahol a kispadon tölti a 90%-át a meccseknek, megint nem kell befektetni egy nagyon drága cipőbe.

-lelki háttér: te mennyire érzed magad sikeresebbnek, ha egy drágább cipőben játszol

-kényelmi és funkcionális szempont: egy drágább cipőben lehet végigviszed a 90 percet úgy, hogy nem töri a lábad, nem érzed keménynek, és könnyedén cselezel, vezeted a labdát, játszol benne.


A drágább/márkásabb cipő meg nem egyenlő a tartóssággal. Lehet fél év alatt szétrúgod, de amíg használtad akkor tökéletesen passzolt hozzád.

jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hany eves vagy?milyen csapatban jatszol?
jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Öreg tata vagyok(51), aki újra edz egy kicsit a pályán. Nincs már csapat sem a falunkban, sajnos. Nem vagyok már aktív játékos.

Elég szép ez a joma, amit vettem, de szerintem ha esőben, ázott, vizes talajon is használnám, a vékony kis varrásoknál tuti, hogy rövid időn belül megadná magát. Ha majd újra vennem kellene valamilyet, akkor erősebb anyagút vennék, de hát ennyi pénzért 11.000 Ft, szerintem ez nagyon jó vétel volt.

Köszönöm szépen a részletes válaszokat!

jún. 17. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!