Törökország hogyan lett bronzérmes a 2002-es futball vb-n? Hiszen ezen kívül nincsenek nagy eredményeik
Akkoriban érett be náluk a futball reform, és valóban voltak jó játékosaik.
Egy futball VB-n, az, hogy dibogós egy csapat, vagy kiesik hamarabb, szerencse kérdése is, pl pont a 2002-es VB az, ahol Dél-Koreát "végig tolták", és talán meg is rettent a FIFA, hogy túltolták, a bronz meccsen őket verték a törökök (előtte hathatós bírói segítséggel nyerte a meccseit a házigazda)
Tény, hogy a török futball viszonylag rövid idő alatt sokat fejlődött, a nagyobb meglepetés az, hogy nem volt tartós, a 2010-es évektől visszaestek.
Nem egyedi eset, sok országnak megvolt az arany generációja, amikor jó csapatuk volt.
A románokat nem szeretjük, ők se minket, de nekik is volt Hagi, Lacatus, Piturca, a bolgároknak Sztojcskov, és a többiek
A 2002-es török válogatott nagyon egyben volt. Az akkori szövetségi kapitányuk nagyon jól összerakta a keretet és felkészítette a játékosokat. Több játékosuk a hazai bajnokságban játszott, jól ismerték egymást, összeszokottak voltak, akik pedig légióskodtak ők az angol-olasz-spanyol-német bajnokságokban játszottak. Erős csapat volt az akkori török válogatott. Persze ez messze nem jelenti azt, hogy alapból éremesélyesek is voltak. Kellett hozzá szerencse is egy jó sorsolással. A csoportjukból Brazília mögött 2-ként benne volt a pakliban, hogy továbbjutnak. Utána pedig Japán és Szenegálon keresztül vezetett az út a 4 közé. (csak összehasonításképpen: Brazília a negyeddöntőn Angliával meccselt, míg a törökök Szenegállal...és egy ágról indultak). Az elődöntőn ismét kikaptak a braziloktól, a bronzmeccsen pedig egy náluknál jóval gyengébb Dél-Korea ellen kellett megmérkőzni az éremért, akik egyébként csak bírói csalással jutottak oda.
Összefoglalva, valóban nagyon erős volt az a török csapat, de kellett hozzá szerencse is, Brazílián kívül (akiktől kétszer is kikaptak) minden komolyabb csapatot elkerültek azon a tornán.
A török foci akkori erejét mutatja, hogy 2000-ben a Galatasaray nyerte az UEFA-kupát. A BL-ből indultak, ott harmadikok lettek a csoportjukban a Chelsea és a Hertha mögött, megelőzve a Milant, aztán az UEFA-kupába átkerülve veretlenül meneteltek a döntőig, kiejtve a Bolognát, a Dortmundot, a Mallorcát és a Leeds Unitedet, a döntőben pedig 0-0 után 11-esekkel verték az Arsenalt.
A döntőben pályára lépő Galata-játékosok közül Bülent Korkmaz, Ergün Penbe, Okan Buruk, Ümit Davala, Arif Erdem, Hakan Ünsal, Hasan Sas és Hakan Sükür játszott 2 évvel később a VB-n is, és csatlakozot hozzájuk még olyan remek spílerek sora, mint a kapus Rüstü Recber, Alpay Özalan, Tugay Kerimoglu, Yildiray Basürk, Nihat Kahveci, Emre Belözoglu és a VB nagy felfedezettje, Ilhan Mansiz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!