Miért engedik hogy ennyire a külföldi játékosok domináljanak a magyar NB1-es foci csapatokban?
Odáig világos hogy más EU-s országok focistáinak szerződtetését nem lehet korlátozni, de ezek már valami egészen durva arányok, mint pld a Fradinál.
Nincs valami trükk, pld hogy kötelező lehetne 60-70% hazai nevelésű játékost játszatni?
És úgy hallottam hogy a kézilabdában is eléggé elburjánzott ez a dolog
A hazai labdarúgás, a klubok, az "akadémiák" az állami pénzek magánzsebbe csatornázásához szükségesek, pl. a taóval súlyos milliárdokat tüntettek el. És láthatjuk, hogy mekkora hazugság a régi Puskás-féle okokoskodás, hogy "kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci". A hazai labdarúgásnak ez alapján a világ első néhány helyén lenne a helye. És mivel a hazai termés a béka segge alatt van, hát importálnak harmadvonalbéli négereket meg egyebeket, persze azokat is vagyonokért.
Azért lássuk, hogy a magyar foci mostanság nem csak úgy magától szar. Orbán letette a nagyesküt az Eu Bizottság előtt, hogy a magyar foci nem fogja zavarni az uniós szereplők piacát, csak hagyják békében a tao-s pénzmosásokat. A rendszer haszonélvezői miatt kormányzati érdek, hogy szar maradjon a magyar foci. És a beleborított milliárdok ellenére szar is, tehát minden stimmel. Ezért verik el a pénzzel vastagon kitömködött falábúinkat a lichteinsteini szabadidős postások.
"A tao-átirányítási program elfogadtatásához az Orbán-kormánynak arról kellett meggyőznie a Bizottságot, hogy a profi sportba áramló közpénz nem fogja jelentősen torzítani az európai sportpiacot. A kormány már 2011-ben is azzal az érvrendszerrel dolgozott (és 2017-ben is azzal védte a tao-rendszert), hogy a magyar sport európai viszonylatban jelentéktelen: sem a csapataink nincsenek kint az európai tornákon, sem játékos-exportőrként nem rúgunk labdába. „Magyarország hangsúlyozza továbbá a bejelentett támogatási programból potenciálisan támogatásban részesülő sportegyesületek helyi jellegét (hiszen legtöbbjük csak országos szinten játszik, de nem jut ki nemzetközi sportrendezvényekre), és ezáltal az intézkedés Unión belüli kereskedelemre gyakorolt korlátozott hatását”. Mivel ez leginkább a focira igaz – ahol tényleg nem vagyunk tényezők –, a magyar fél jellemzően a legtöbb tao-támogatást fölszívó labdarúgással érvelt, a klubszinten kifejezetten erős magyar kézilabdával viszont sosem. Amiből az következik, hogy a tao-program addig folytatódhat a jelenlegi mederben, amíg a csapataink – mindenekelőtt a fociban – továbbra is eredménytelenek, és a magyar nevelésű játékosok sem jutnak ki az európai piacra. Ez sok mindent megmagyaráz például a saját akadémiával rendelkező, de többségében importált játékosokat játszató Felcsút magatartásával kapcsolatban."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!