Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Endurózáshoz milyen bringát...

Endurózáshoz milyen bringát érdemes kezdésnek?

Figyelt kérdés
Ha nem akar az ember 1,5 milliós bringával kezdeni.
2019. febr. 7. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Használtat. Rossz eszközzel szerintem kár bármit is elkezdeni. Meg kell venni a pár éves 1-1,5 milliós bringát harmad áron, bármelyik új hasonló árúnál sokkal jobb lesz. Szerintem azt kell megvenni, ami a méretednek, árkategóriádnak és igényeidnek megfelel. 3-500e körül lehet normális használt bringákat venni.

Azt érdemes megnézni szerintem, hogy legyen hozzá elérhető alkatrész, mert pl. a hátsó futómű csapágyai, perselyei lehetnek egyediek, amit nehéz beszerezni. Ha jól tudom, a Giantben sima ipari csapágyak vannak, de szerintem az egyedi sem feltétlenül elvetendő, ha elérhető hozzá az alkatrész.

2019. febr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:

Hát, a 170e Ft kevés lesz ide.


Ha nem volt még normális elsőteleszkópos géped, akkor hardtail endurot (ezt nehezebb), ha volt, akkor egy fullyt.


Ha hazai körülmények között fogod használni 90%+ -ban, akkor elég egy Trail bringát szerezni, vagy AM-et. Ezek finoman térnek el az enduróktól. Az endurókat leginkább bringaparkokra, lejtőzésekre, kevés mászásra reszeltek és konfiguráltak, gyakorlott bringások számára.


Kezdő örüljön, ha egy normálisan felszerelt (pazar fékek, 120-as telómozgás - hardtail esetén esetleg 140mm, elfogadható szintű váltórendszer és jó tömeg+geometria jellemzők) Trail bringát teljesen ki tud használni. Ha inkább most akar túllőni, nem pedig venni-eladni, akkor vegyen All-Mountaint, az a 140mm körüli mozgásával idehaza szinte mindent visz, de még jellemzően duplatányéros (pl 2x10) hajtású, amivel az illető gyengébb erőnléttel is el is tud jutni a hegyekhez, lejtőkhöz. nagy ugrálásra, downhillezésre egyik sem alkalmas, egyikbe sem tesznek ehhez való konfigot, vázkialakítást.

2019. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, a fogalmak között kicsit el vagyok veszve, AM lesz a nekem való, a cél nemcsak lefelé élvezkedné, felfelé is szeretném tekerni. Versenyezni nem tervezek, viszont azt, hogy a jövőben kimenjek túrázgatni vele, azt igen. Nem akarok ott pályarekordot állítani, csak szimplán magam szórakozására végigmenni.


Használtban gondolkoztam én is pont amiatt, hogy ugyanabból az árból jobb felszereltségű bringához lehet hozzájutni. A baj az, hogy nem ismerem a márkákat/típusokat, nem tudom, hogy melyek felé induljak el.


170-et nem írtam, félmillión innen keresek bicajt, ha van 300-ért számomra tökéletes, nyilván nem megyek el mellette, de ha kicsit kereten felül, mérlegelni azt is tudom.


Annyi megfogalmazásom van, hogy fullyt szeretnék, dropper post seat, tekerésre alkalmas geometria (skát lockolható rugóstagok).

2019. febr. 8. 13:39
 4/5 A kérdező kommentje:
akár lockolható*
2019. febr. 8. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó márka van, és kevesen igazodnak el köztük teljesen. Sajnos én sem. Vannak a hagyományos nagy nevek, mint a Trek, Specialized. Ott a Giant ami az egyik legnagyobb bringagyártó. De lehetne még nagyon hosszan sorolni.

Nekem egy LaPierre Trail bringám van, szintén kezdőként vettem. Nagyon szeretem.

Mivel használtan nézed, abból kell válogatni, ami van eladó. Váz méretre is figyelj! Érdemes a fiatalabb és kevésbé ütött darabokat nézegetni. Konkrét hirdetéseket linkelve már meg lehetne mondani, hogy az adott darabbal érdemes-e foglalkozni.

2019. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!