Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a hátsó...

Mi a véleményetek a hátsó ajtóra szerelhető kerékpárszállítókról?

Figyelt kérdés
Sedan kocsimra vennék ilyet, mivel vonóhorog nincs, tetőcsomagtartós megoldás pedig drágább lenne (15 ezret szánok rá kb.) Ez a hevederekkel kapaszkodik a résekbe fajta. Lehet vele országúton közlekedni normálisan?
2017. nov. 19. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Testközeli tapasztalatom nincs róla, de irigylem azokat, akiknek van. Tetőcsomagtartón iszonyat macerás nekünk, főleg, hogy az idióta tetőcsomagtartónkat pokoli nehéz rögzíteni, tartósan főleg. Hogy nem képesek működőre csinálni? Az árt is a légellenálásnak erősen, a hátsó pedig, ugye, nem nagyon, el nem tudom képzelni, hogy mit tudna zavarni a vezetésben, ha a rögzítéssel nincs baj.
2017. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tetőcsomagtartóra szerelt biciklitartóval szemben az a hátránya, hogy amíg rajta van a bicikli, nem lehet kinyitni a csomagtartót, mert a bicikli súlya nagyon megterhelné az ajtózsanért és a teleszkópot.

A közlekedést nem zavarja, mert a bicikli az autó szélárnyékában van. Ezért jóval kisebb léglellenállást okoz, mint a tetőn levő.

2017. nov. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory ***** válasza:

Az a problem, hogy sedan-on kitakarja (szinte tuti) a lámpáidat. Féket és/vagy indexet, ami azért cudar.


Van vonóhorogra tehető, az egy fokkal jobb (mert akkor már a lámpák kivezetéseit is meg tudod oldani).


De muszálymegoldásként, ésszel, legtöbbször jó kompromisszum. Normálisan rögzítve a hevederekkel sincs gond, stabilan tart. De macerás, annyi fix.

2017. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

"Van vonóhorogra tehető, az egy fokkal jobb"

Csak akkor meg jön a szürkerendszámos mizéria.

2017. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jarj utana a szabalyozasnak, mert ha jol tudom nem olyan regen valtoztak az idevonatkozo passzusok. Ha jol emlekszem kulon szurke rendszamot kell intezni, kulonben bunti lesz a vege!


En egy mozdulattal kiszedem a kerekeket, beteszem a bringat a csomagtartoba es kesz. (3 bicikli es 3 felnott is elfert mar az automban - versenyre mentunk - pedig Peugeot 107-esem van) :)

2017. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is így csinálom, csak nekem Swiftem van és a 29er monti mellett a papírzsepi sem fér már el :D
2017. nov. 22. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a tetőcsomagtartó mellett döntöttem, és nem bántam meg. Az egész kijött 33ezer Ft-ból: bontott, gyári keresztrúd, és rá minőségi, zárható Thule tartó.


A csomagtérajtóra szerelhetővel össze lehet cseszni az autó fényezését elég könnyen, főleg egy gagyival. Ha a rendszámot vagy a lámpát kitakarja, akkor kúrogathat a rendőr. Ha ezeket orvosolod pótlámpával és szürke rendszámmal, akkor ez a megoldás már sokkal drágább, de a 15ezerből amúgy is gondolom, hogy a kategória alja jön ki, amiről szabadon, fél perc alatt az szedi le bringát, aki akarja, és jó eséllyel pár év alatt szét is hullik darabjaira (van ilyen a családban). Emellett az út mocskát felveri rá az autó, ha esetleg van egy kis eső, és a csomagteret nem igazán tudod használni.

A tetőre kicsit macerásabb felrakni a bringát, itt a bogarakat tudja gyűjteni, és figyelni kell, hogy ne menj be alacsony helyre vagy fa alá. Viszont olcsó, nem lehet belekötni (20ezer alatt már zárható, minőségi, Thule tartó kapható). Jófogáson 15-20 ezer körül már Thule keresztrudakat is ki lehet fogni, de a tartót is veheted akár onnan. 30-40ezer Ft-ból egy nagyon jó minőségű tetőre való tartót össze lehet legózni, amiről feltűnés, rombolás nélkül nem lehet levenni a bringát.

2017. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!