Gáz ha férfiként női biciklim van?
Nem az, a minap is láttam egy fickót ilyenen. Nem is értem, miért női, egyszerűen csak sokunknak egyik vagy másik a praktikusabb, szimpatikusabb (én nő vagyok, de nem érdekelne akkor sem, ha férfi lennék).
Ízlésbe belekötni elég fura, szerintem.
Az a gáz, ha valaki annyira férfi, hogy nem néz rá a virágra, nem használ ajakírt, ha kell is meg ilyenek :) Semmi férfiatlan nincs a női bicikliben.
Férfi vagy?
Van kerékpárod?
Ha mindkettő 'igen', akkor az a kerékpár férfi(é) kerékpár.
Ez falusi szívatás szokott általában lenni. Nekem is van női vázas bringám, gyerekülés miatt. Nem egészséges Chuck Norrisos pörrrgőrúgással kínálni a gyereket minden le-fel szállásnál. :)
Amúgy jó ha tudod, vannak "unisex" vázak is, ill. "sloping" férfivázak, ha azon jobban érzed magad.
Amúgy igaz, hogy ILLIK a női váz geometriánál a női testalkatot is figyelembe venni, szóval ez is egy ellenőrizendő pont - azonban rövidebb távokon semmi akadály használni, max. stucnit/kormányt kell alakítani a magad ízére.
Azt is figyelembe lehet venni, hogy az ilyen alacsonvázas bicóknál jóval nagyobb a csavaró stressz, ami a vázat éri, mivel nincs ami a nyeregcső tetejét összekötné a fejcső tetejével - így tekeredhet. Különösen alu váznál ciki, hogy egyszer majd elreccsen, aztán biceghetsz haza vele.
Ezek figyelembe vételével dönts. A kinézetet tojd le, nem gáz az.
Évekig nyúztam Bp. belvárosban egy 60'-as évek-beli Victoriát. El is "reccsent" alattam, ahogyan elébb említették, de már törötten találtam, magam hegesztgettem, forrasztottam, de hozzáteszem: rosszul.
Ebből a szempontból nincsen férfi, vagy női bringa. A "női" jelző azért terjedt el, mert az átlépő vázasakon a hölgyek szoknyában is hajthattak, az enyémen is van pl. perforáció a hátsó sárvédőn, ahova a ruhavédő háló jön. Magas vázcső háromszögezés= nagyobb vázmerevség, ezért nem látni átlépő vázasakon versenyzőket (kivéve pl. engem a városban :-)), a támasztása is egyszerűbb, és a felső csőnél megfogva a cipelése is jóval könnyebb, vállra vehető.
Victoriám, vagy az igen férfias megjelenésű 49'-es, átlépő vázas Csepelem nyergében még sosem éreztem magam nőnek férfi létemre, és még senki sem jelzett stílustörést. Érdekes egyébként, hogy a gyerekkori színvilágot (rózsaszín= lány, kék= fiú) mennyire nyomják rá a vázakra jelezve, hogy egy bringa milyen nem számára készült méreteit illetően: vázméret/vázgeometria, nyeregszélesség. Ha persze egy ilyen példányt fogunk ki világos alapon rózsaszín virágokkal a vázon, akkor az már nagy valószínűséggel hölgyeknek szánt modell:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!