Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a bringa szerintetek...

Ez a bringa szerintetek milyen lenne terepre, erdős helyre, ugrálásra?

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 9. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi kg vagy.

Én suntour xcm teló törtem már el könnyű terepen is, 100kg vagyok. Csak boka hajlítással koppra tudom nyomni a telót. És akkor még nem is használtam a teljes momentumom bunny hop-hoz. M3030 városra való inkább.

A tourney váltó a legalja. Terhelés alatt azt ne akard tekerni. És fél fordulat sosem lesz elég a váltáshoz,inkabb 2 tiszta, terhelés mentes fordulat kell. Azaz ezzel hegyet mászni meg városban is necces.


160as tárcsa terepen már jó. 2.1 es abroncs inkább terepre, túrára való. Nem városba és nem treckingre.


Ez nem egy vadulós canga. Sőt sok benne az ellentmondás. Ennyi pénzért inkább hardtail-t vegyél. Jobban jársz. Akár dechatlonosat, ha újonnan akarod. Vagy 1-2 éves modell, ami 20%al olcsóbb, de kB ugyan azt tudja.

2016. okt. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez milyen lenne: 8322471_bicicleta-mtb-rockrider-500-s.html


50 kg. Vagyok

2016. okt. 9. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

50kg az szerencsésebb, oda már az XCM elég lesz a képek alapján ez van rajta, a leírásban XCR szerepel. Némi súly és preload különbség van.

A kormányszár az egyedüli, ami hosszú szerintem, de az cserélhető akár még ott is egy rövidebbre, ha tényleg trükközgetni is akarsz. Nagy ugratásokat még ez sem bír ki. De bunny hop és kisebb ugrások beleférhetnek.

Eggyel jobb váltó van hátul, de még ezt is csak úgy váltsad, ha nem kap terhelést. Elől ugyan az a váltó.

2016. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen áron esetleg nézz még meg egy Kellys viper-30, vagy spider-10. 2014-es, vagy 2013-as modelleket lehet már kapni jó áron. Nem tudom nálatok hogy mik vannak a boltok polcain.


26" olcsóbb valamivel. 170cm alatt nem is ajánlom a 27.5est. Drágább, nagyobb a gördülés ellenállása, kevésbé fordulékony, de jól tartja a sebességet és jobban veszi az akadályokat egyenletlen talajon. 175-185cm között jó a 27.5" és 180 felett akár a 29" is szóba jöhet. Ellenben, ha az ár számít, akkor 26os olcsóbb.


Városban, könnyű túrához elég a v-fék, de sárban és erdőben nem sokat ér. Ezen is lehet spórolni.


A kerékpározás drága dolog. Ha versenyszerűen fogod csinálni, akkor bizony sok pénz megy bele.


Mielőtt valóban ugratni akarsz, bunny-hop legyen az első, amit megtanulsz egyenes talajon. https://www.youtube.com/watch?v=jhRR9WloQR0 (ez jobban elmagyarázza az L betűt) https://www.youtube.com/watch?v=e-OkWl_1M4s (ez jobban a preload-ot, és az egyenes karok szükségességét) További ugráshoz meg ezt ajánlom: https://www.youtube.com/watch?v=TdaZjiun9AE (ez mindkettőt)

2016. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia

Én egyértelműen azt mondom hogy ezzel az ugrálás kizárva...

Erdős terepre oké de az ugratás nem ennek az asztala

Én inkább használtan egy UMF hardy-t ajánlanék...

100korul egész jó telóval lehet kapni..es az ugratasra van csinalva

Jo bicozast! :)

2016. okt. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!