Néhány kérdést feltehetnék?
Miért jó a koskormány?
Miért jó a vékonykerék, ha ott a vastag?
Normális, ha a koskormányt nem tudom irányítani, sőt, szinte leesek róla? És hogy nem érzem magamat stabilnak a vékonykeréken sem.
Igaz az, hogy városban ügyes bicikli vezetőnek nincs szüksége teleszkópra?
Mekkora baj, ha nincs sisakom? Én óvatosan gurulgatok, sosem fogok elesni, mert nem vagyok béna. Inkább az autósofőrök miatt kellene?
És a legfontosabb kérdés : Tudtok ajánlani olyan helyet budapesten ahol nagyon kényelmes biciklizni? Ahol jó gurulgatni, és hangulatos közben nézni a betontájat.
Utolsó kérdés : Mi a különbség a 60 ezer forintos, meg a jó pár száz ezer forintos biciklik között? Mindenki 1-2 szóval mondja : húhát az kúvajó meg minden a másik meg nem... De engem azért részletesebben is érdekelne.
Na, kíváncsi vagyok, hogy ennyi kérdésre ki fog válaszolni :)
Koskormány: háromféle fogás létezik rajta: alsó, középső, felső. Más praktikus síkon, más emelkedőn haladásnál, más rövid sprintre. Kevésbé fárad a kéz, ha időnként fogást lehet váltani.
Ez jól le van írva Nagy Sándor: Új Bicajoskönyv című könyvében. Általában ajánlom ezt a könyvet kerékpáros témában.
Vékony kerék: a keményre fújt vékony kerék kis felületen érintkezik az úttal, így nagyon kis menetellenállással gördül. Könnyebb is, mint a vastagabb társa, így kevesebb energia kell a kerék mozgásba hozásához, több marad a haladásra. Cserébe érzékeny minden egyenetlenségre, sima szilárd burkolaton működik jól.
A koskormányos bicikli irányítása: elsőre szokatlan a koskormány, az előredőlt üléshelyzet és a vékony kerék is az országúti biciklin. De hamar meg lehet szokni, különösen ha megérzed, hogy milyen jól gördül a vastag kerekű társaihoz képest. A koskormány a testalkatodnak megfelelő méretű legyen, azaz kb. vállszélességű. Ha keskenyebb, akkor bizonytalanul tudod vele irányítani a biciklit.
Teleszkóp: Országúti biciklin nem kell teleszkóp, nem is láttam még ilyet. Az országútit jó utakra tervezték. Túrázásra, városi használatra, trekkingbiciklineél ma már általános az első teleszkóp. Az út egyenetlenséget ekkor a teleszkóp veszi fel és nem a karoddal kell kiegyenlítened. Hátsó teleszkóp csak a kimondottan terepezésre szolgáló bicikliknél szokásos. Sima talajon csak az energát nyeli.
Sisak: attól, hogy Te óvatos vagy más még neked jöhet, aminek lehet esés a vége, akkor pedig nagyon jól jön a sisak. Ha csak elszaladok vásároolni, én sem szoktam felvenni, de komolyabb biciklizéshez megnyugtató, ha rajtam van.
Budapesten: Rakpartok -- a gyalogosokat kerülgetni kell, ott is, ahol elválasztott bicikliút van. Margitsziget, Városliget, Római part kellemes még biciklizésre. Csepelen, a Ráckevei-Duna mentén is kellemes.
Árkategória: nagyon gagyi biciklit nem érdemes venni. Bicikliboltostól hallottam, hogy a nagyáruházakban kapható 20-30 ezer forintos darabokat "kerékpárnak látszó tárgy"-nak nevezi, mert annyira gagyi, hogy kb. az áruházból való hazaútig jó. Az ilyen biciklik szervizelését sem szívesen vállalja, mert annyira gyange alkatrészeből van összerakva, hogy nem lehet rendesen beállítani, néhány kilométer után elállítódik a váltó, fék és máris nem működik rendesen. Csak látszatra ennyire olcsó, mert az árban nincs benne az üzembe helyzezés, ami pedig a garancia feltétele. Bicikliboltban érdemes vásárolni, ahol az eladók maguk is kerékpárosok. Ők jó tanácsokkal tudnak szolgálni. 100 000 Ft körül már elég jó, tartós bicikliket lehet kapni. E fölött akkor éri meg, ha nagyon sokat biciklizel, akkor jönnek ki a kis különbségek a magasabb kategóriájú alkatrészekben.
Remélem tudtam segíteni!
A koskormány gondolom alapvetően azért jó, mert abban a pozícióban alacsony a légellenállás és hatékonyabb az izommunka, emellett több fogásra is lehetőséget ad. Én ettől még nem szeretem, mert nem az aszfaltot akarom bámulni se a városban, se egy túrán, folyton előre nézni meg abban a pozícióban szerintem nem embernek való, a moziban se hason fekve nézi az ember a filmeket :) Erre mondta már nekem több ember, hogy persze, de lehet fogni a tetejét is, ők is mindig úgy közlekednek. OK, de akkor meg minek, meg fékezni is kell néha. De persze mindenki használjon olyan biciklit, ami neki jó.
A vékony gumi azért jó, mert sokkal könnyebb.
Normális, de mindent meg lehet tanulni.
Én szeretem a telót a városban, kevésbé rázza szét a kezem a szar út.
Ez a sisakos hülyeség olyan, mint amikor valaki arról magyaráz, hogy neki nem kell az öv, ő figyel meg biztonságosan vezet. Na persze, kár, hogy egyéb hülyékkel meg tömve vannak az utak. És amikor hússzal leesik az ember a bicikliről, mégis csak az a legveszélyesebb, ha a fejét odacsapja valamihez, egyéb töréseket könnyebb túlélni. Persze nem csodaszer a sisak se.
Hol kifejezetten jó biciklizni Budapesten? Passz, én a legtöbb helyen szeretek a városban biciklizni.
Magasabb ár = könnyebb, erősebb, tartósabb, funkcionálisan jobb, szebb, illetve ezek kombinációi, kinek mi a fontos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!