Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megmászta már valaki a Bakonyn...

Megmászta már valaki a Bakonynánai utat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt Zirc vagy Várpalota/Tés felőli emelkedőre


Egész évben bringáztam, tavaly is, van állóképességem, de egyszerűen nem megy :D

Várpalota felől próbáltam meg, de félúton vissza fordultam, mert nem bírtam

Aki már felment ott bringával milyen volt?:D


2016. szept. 21. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Várpalotáról mentem már Tésre országútival (montival még nem), bár Bakonynánáig nem mentem fel. Hát, mit mondjak, szopás... de egy közepes kondival inkább pszichológiai hadviselés, mint fizikai. Egyrészt sokszor úgy tűnik mintha vége lenne a meredek résznek, aztán mikor felérsz akkor látod, hogy jön a következő 10+%-os. Másrészt ahol egyenesnek tűnik ott is valójában emelkedő, csak a fák becsapósak, és hiába tekersz mint a barom, nem érzed, hogy haladsz.

Amúgy visszafele se jó, mert embernyi kátyúk vannak az úton.

Mindezek ellenére szerintem teljesíthető, inkább türelmet és hideg fejet igényel, mint kondit. Ennek én eléggé híján vagyok, úgyhogy nem sűrűn megyek arra, pedig gyakorlatilag az aljában lakom. Fizikailag szerintem a mencshelyi emelkedő például többet kivesz az emberből.

2016. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!