Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha 42-622 jelzésű kerékpár...

Ha 42-622 jelzésű kerékpár gumiköpeny van a bringán, milyen "kódot" kell a kerékpárkomputerbe megadni?

Figyelt kérdés
kerékpárkomputer, beállítás, gumiméret

2016. júl. 31. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Le kell mérni egy szalaggal a futófelületét! Körben a gumi aszfalthoz érő részén mérd le a kerék kerületét! Azt kell beleírni!

622 az a felni mérete, amire ráfér, a másik a szélessége. A neked kellő szám változó, mert van ballonosabb és laposabb gumi is!

2016. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:
2218 mm névleges nyomáson. Csak ki kell számolni... A kör kerülete=d×pi, amiből a kerék átmérője 706 mm (42+622+42), ezt szorozd meg 3,1415...-el és kerekítsd az értéket egész milliméterre.
2016. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Kedves kettes.



A számolással semmit nem érsz ha pontos adatokat akarsz.

Saját tapasztalat alapján én minden esetben megmérem a kerék kerületét, még akkor is ha új külsőt teszek a kerékre mert vannak eltérések.



A szobámba felhajtom a szőnyeget. a parkettán (ami a legsimább) teszek egy jelölést alkoholos vékony fílcel. A keréken (gumin) is teszek egy jelölést majd egy kihúzott mérőszalag mellet addig gurítom a kerékpárt míg egy teljes kört meg nem tett. Ekkor a parkettán a gumin lévő jelöléssel megegyezően jelölést teszek. A két jelölés közötti távolságot megmérem és megvan a pontos kerület.


A kihúzott mérőszalag azért kell, hogy minél egyenesebben toljam a kerékpárt.

2016. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alex Fly ***** válasza:

Ha pontos adatokat akarsz, akkor természetesen úgy tolod a kerékpárt, hogy közben rajta ülsz, a nyomás százados pontossággal a névleges, szobahőmérsékleten és szögmérővel ellenőrzöd, hogy a jelöléshez képest a padló és a keréktengely középpontja merőleges legyen...

Ellenkező esetben pár milliméter eltérés könnyen összejön. Így viszont laborkörülmények között pontosan fog mérni. A gyakorlati felhasználás esetén viszont ezek az eltérések mindennaposak. A gyakorlatban pár mm eltérés nem számít...

2016. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

""A gyakorlatban pár mm eltérés nem számít...""


Lehet, hogy nem mindenkinek de nekem igen!


Volt már rá példa, hogy az országúti kerékpárom (8 bárra fújva) kerék kerülete 12 milliméterrel volt kisebb mint a táblázat szerint!


Az az minden egyes kerékfordulatnál 12 millimétert csalt volna a kilométeróra pluszba (felfelé). Ez egy napi túránál - több ezer kerékfordulatnál már jelentős kilométer és sebesség eltérés a valóstól.


Szeretem ha az órám a pontos adatokat mutassa ezért inkább mérek. Sőt mivel pontosan így sem lehet mérni ezért 5- szőr ismétlem meg a mérést egymásután 1-2-3 milliméter eltérés minden mérésnél előfordul de azt az értéket írom az órába amelyik 2-szer 3-szor ismétlődik.

2016. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:

Outi keréknél a 12 mm az cca. 0,5%...

A kerékpárcomputerek nem hitelesített eszközök, ilyen mértékű pontatlanság másból is összejöhet: hőmérséklet-, nyomásváltozás, csomagok, stb. Mellesleg én sem ajánlom a táblázatokat: azonos méretű kerékhez teljesen más értékeket is írhatnak. Én azt mondtam, számold ki. A kör kerületének képletét általános iskolában mindenkinek tanították: K=d*pi. Az átmérő meghatározható a gumi oldalán feltüntetett ETRTO méretből, a pi értéke pedig közismert.

2016. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem a számolással van a baj kedves Alex. Szerintem ha valaki pontosabb kerület méretet akar inkább megméri a leírt módszerrel a kerületet mert így pontosabb értéket kap mint a táblázat szerint. Saját tapasztalatom, hogy például ha egy régi külsőt kopás miatt (ami új korában mérve volt) cserélek egy újra , ugyanolyan (8 bár) nyomás mellet több milliméter eltérés is lehet a kerék kerülete között.
2016. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alex Fly, rosszul számolsz. A 42-622 nem azt jelenti, hogy a felni külső peremétől 42 mm-re van a gumi futófelülete. Ez hatalmas ostobaság.

A 622 a felni mérete, a 42 pedig a köpeny névleges szélessége. Ennek csak akkor lenne értelme, ha a köpenyek henger alakúak lennének, de egyáltalán nem ez az általános.

Le kell mérni, úgy a legpontosabb.

2016. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
A gumi alakját a benne levő levegő nyomása alakítja ki. Megfelelően nagy nyomáson gyakorlatilag kör keresztmetszetű. Tök mindegy, hogy melyik átmérőt méred, a kör definíciójából következik, hogy a felni-futófelület irányában és oldalirányban is ugyanazt kapod.
2016. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez még mindig nem így van... Nem kör alakúak, nézz csak meg pár 29er köpenyt. De még csak azt sem kalkulálod bele, hogy az állítólagos kör keresztmetszetednek egy része belesüllyed a felnibe, tehát azt eleve nem számolhatod a 622-es kerékmérethez. Így már gondolom érted, miért badarság ez a fajta számítás. Sokkal pontosabb ha leméred.

És akkor még a lapulást nem is vettük számításba...

2016. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!