Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Altus SL-M310 váltókar néha...

Altus SL-M310 váltókar néha vált, néha nem, javítható?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Altus SL-M310 váltókarom van, 3 és 7 sebességesek. Mindkettő bringán volt rajta. Gyakran nem vált, alulról felfelé 1x váltanak, a többit általában nem. Mindkettő ezt csinálja. Illetve ha ferdén lefelé erőltetem a kart akkor vált. Olyan mintha nem akadna be valami, csak csúszik. Néha viszont teljesen jól működik. Szétszedtem, de nem láttam rajta semmit. Előző tulaj szerint kenni kellene, de belül zsíros volt. Valamennyire értek a technikai dolgokhoz, a kérdés az, hogy javítható, vagy csere?

#javítás #váltó #SL-M310 #Altus SL-M310
2016. ápr. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta használod? Egyébként mikor huncutkodik a váltó a legvalószínűbb probléma mindig a bowdenfeszesség.
2016. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálam kb. 1 éve van, csak munkába járok vele főleg (szomszéd falu). Most nem tudom kipróbálni, mert szüleimnél hagytam, költözés miatt, de lazítanom kellene a bowdenen?
2016. ápr. 25. 06:50
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Amúgy szerintem szét van lazulva a váltókarod mechanikája.

A váltókaron vannak burkolatok alul-felül, kereszthornyú csavarokkal rögzítve. Ha ezeket leszeded, látszani fog, hogy a mechanika gyakorlatilag egy tengelyre húzott lemez alkatrészekből áll (persze plusz kis tengelyen figyelnek a kilincsek).

A fő tengelyen egy anya tartja ott az egész hóbelevancot, ez a csavar le tud lazulni, a forgó lemez elemek meg tudnak görbülni, ettől kotyogni tud az egész, a kilincsművet mozgató lemez "mellétalál" stb. Ezt kell ügyesen átnézni, mi mivel kell, hogy találkozzon a karmozgásokra, mi van esetleg félretaposva. Ez alapján felmérhető, mit lehet javítani a történeten.

Lehet, hogy a fő csavaranya feljebb tekerésével megoldódik a gond, lehet, hogy kicsit MacGyverkedni kel, de lehet, hogy a találkozó lemezek úgy szétcseszték egymást, hogy menthetetlen.

2016. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma volt kis időm, szétszedtem. Volt benne egy racsni lényegében. Ennek a része egy kicsi fém, ami beakad a fogakba. Ez nem akadt be. Nem elkopva volt, hanem bele volt keménykedve a zsír, és a rugó nem tudta rendesen visszahúzni. Így csak elcsúszott a fogak felett. Adtam neki féktisztítóval pár fújást, majd csavarhúzóval (az volt kéznél) átmozgattam. Pár másodperc múlva érezhetően könnyebben mozgott. Még pár fújás és áttöröltem az egészet. Összerakás előtt, még nyomtam bele WD40-et. Jó lett, működik. Hurrá! Egyelőre félretettem, ha jó lesz, akkor marad így.
2016. ápr. 26. 20:22
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Remek, akkor kisebb volt a baj, mint gondoltam.
2016. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!