Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik legyen Merida Big Nine...

Melyik legyen Merida Big Nine 70 2015 vagy Merida Scultura 200?

Figyelt kérdés

Bicikli vásárlás előtt állok és igazából az lenne a kérdésem hogy melyiket vegyem meg.

Azért választottam két különböző típusú biciklit mert nem tudom eldöni hogy melyik lenne a legideálisabb. Balaton (északi part) és környékén tekernék + a városba.

A versenykerékpár mellet azért döntenék mert szeretek gyorsan menni nagyobb megerőltetések nélkül. De félek mert nem akarom minden héten centíroztatni a kerekeket a magyar utak miatt.

Ezér is választottam egy mtb-t amin kényelmesen lehet tekerni dobra föl le de a sima egyenes utakon nagyon sok energiát pazarlok el.


Hozzáértők válaszait várom

Előre is köszönöm



2015. aug. 31. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Versenybicajom volt először aztán kicsit lelaktam és beraktam a garázsba mert vettem mtb-t aztán rájöttem hogy nem szeretem annyira mint a régit. Elővettem a versenyt teljesen generált kapott és most azzal járok mindenfelé. Nem tudom, lehet hogy ha mtb-al indítok azt szeretném jobban. Nehéz kérdés :)
2015. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez van. Én zsákfaluban élek, nem jó minőségű a felni, mert erre van pénz, de azt a havi/2havi 1500-3000ft-ot rászánom a centírozásra.
2015. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amin kényelmesen lehet tekerni dobra föl le


ez nem igaz... mtb-vel semmivel nem könnyebb felmenni egy dombra mint outival, sőt a határozottan nagyobb gördülési, lég stb stb ellenállások miatt határozottabban nehezebb vele felfelé tekerni... az mtb egyetlen egy dologban jobb, mégpedig terepen... de egy aszfaltozott dombra az mtb-seken nagyokat röhögök, mikor röhejesen pörgős áttételekkel szenvednek felfelé, én meg 42-13-al húzok el mellettük éppen szuszogva...

szóval döntsd el mennyit akarsz terepen menni, ha szinte soha, akkor semmiképpen ne vegyél mtb-t, ha rendszeresen, akkor meg vegyél azt...

Az outi kerekét meg ne féltsd, egy belépő kategóriás duplafalu felnivel (5-10000ft) szinte semmi bajod nem lesz, nincsenek olyan rossz utak magyarországon, mint azt mindenki hiszi... menj ki New Yorkba, soha többet nem szidod a magyar utakat.

2015. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:

szia


azért annyira nem rosszak a magyar utak, 8600 km van a bringámban május óta, alap kerékszettel és nem vittem még centiroztatni idén.


ha nem nagyon mész durva terepre akkor tök felesleges a monti, nem éri meg, mert kiérsz az aszfaltra és trekkinggel is otthagynak, ráadásul nem megy gyorsan az a tetves bringa, kivéve ha valami szuperedzett vagy, mert akkor szinte mind1, de akkor is inkább az országúti lenne a jobb, ha meg egyszer sportként űznéd és még ha montiznál is 80% ban akkor is országúton kellene edzened,

2015. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!