Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés közben találkoztato...

Polarbeer kérdése:

Biciklizés közben találkoztatok már sünnel (tüskés 4 lábú állat)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek este / éjszaka biciklizni a falvak közti keskeny országutakon. Sokkal jobban esik olyankor a tekerés, mint nappal. Kellemesebb a hőmérséklet, nincs zavaró forgalom, nincsenek bögölyök meg egyéb szembe repülő rovarok, gyönyörű a csillagos égbolt, mindenfelé tücsökciripelés. Mindenfelé mezőgazdasági terület, de ez éjjel egyáltalán nem zavar.


Egyetlen negatívumát látom az esti biciklizésnek, és az a SÜN! Már majdnem a Buddha állapotába meditálom magam biciklizés közben, amikor az út szélén a lámpafényben meglátok egy nagyobb követ / fadarabot és egyből sünt haluzok oda. Ilyenkor mindig megijedek. Felénk nagyon gyakoriak ezek a kedves kis jószágok, és bőven el tudom képzelni, hogy nem veszem észre, elémjön, ráhajtok 20-szal, durrdefekt, és akár komolyabb sérülést is szenvedhetek. Utána meg tolhatom haza, és jó messze el szoktam csavarogni ilyen szép nyugis éjszakákon, mint pl. a tegnapi.


Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom, de reális veszélynek érzem. Tinektek volt már biciklis kalandotok sünnel?



2015. júl. 6. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Kaland nem, csupán láttam az úton egy mászó sünt, amit kikerültem, illetve egyszer gyalog beleléptem egybe, este. Ha biciklizek mindig figyelem az utat, nem akarok balesetet okozni magamnak se másnak. :)
2015. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Simogattál már igazi sünt, vagy eddig csak rajzfilmben láttál? A sün tüskéje nem keményebb mint például a körmöd, és nem is különösebben hegyes, nem valószínű, hogy kiszúrná a kereked.

A valószínűbb eset az, hogy kilapítod szegényt és megcsúszol a véren. De ha egy pocsolyán átmész borulás nélkül, akkor azon is.

Amúgy is feltehetően jóval előre meghallja, hogy jössz és már a susnyásban van összegömbölyödve mire te oda érsz.

2015. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kettessel értek egyet, amúgy vegyél valami bivaly lámpát előre
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Engem a sunok altalaban csesztetni szoktak, hogy miert nem hordok lathatosagit a versenybicomon... :)
2015. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kettesnek igaza van, sün legyen a talpán, amelyik defektet tud okozni. Nagyobb a valószínűsége annak, hogy megtámad egy vérszomjas mezei nyúl vagy pocok:-) Egyébként az átrohanó őzekre, nyulakra tényleg figyelj, biciklin ülve azért meg lehet hallani, ha jönnek.
2015. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a sün nem menekül el, ha veszélyt lát, ő egyenletes sebességgel halad, és ha keresztezi az útját egy jármű (pl autó, vagy én a biciklivel) akkor összegömbölyödik, és egy helyben ledermed. Mivel biológia szakos hallgató vagyok, és rendszeresen járom a természetet, igen, volt már szerencsém sünökhöz több tucat alkalommal. És nem tudtam úgy kézbe venni, hogy ne bökött volna elviselhetetlenül.


Azt nem tudom, hogy kilapítanám-e a bicóval, szerintem nem. Szerintetek?

Amúgy milyen bitang erős lámpát javasoltok?

2015. júl. 6. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha rámész bringával, mondjuk alsó hangon 90 kilósak vagytok úgy együtt, akkor gondolj már bele, azon a pár négyzetcentin, amin a kereked érintkezik, hogy a francba ne lapítanád ki szegényt? A sün nyilvánvalóan belepusztul (ha bioszos vagy, nagyon furcsállom, hogy ez nem evidens), neked meg nem lesz semmi bajod.
2015. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy van, ahogy a kérdező írja, a sünök simán kimásznak az ember elé, mivel a látásuk nem túl jó, és a védekezési mechanizmusuk sem segíti a helyzetet, plusz a lámpafénytől is lefagynak.

Én ütöttem már el kerékpárral sünt, defektet nem kaptam, de jópár tüske belefúródott a gumiba, csak a belsőig nem jutottak el. A sün elhalálozott. Azóta én este az út közepén megyek (ha kell, akkor persze lehúzódom), mivel jobb szélen haladva esélytelen, hogy észrevenném az útra kivágtázó sünt és meg tudnék állni. Nálunk elég sok van, én meg ha nem muszáj, nem szeretnék gyilkolászni.

2015. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!