Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit tudnátok...

Milyen biciklit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a témában, ezért kérek tanácsot.

Elsősorban városban, néha kisebb (pár napos) túrákra használnám, 80-85%-ban aszfaltra. Gondolom erre trekking kerékpár lenne megfelelő, és próbáltam is keresgélni, de olyat nem találtam amire egyértelműen azt mondták volna hogy megéri megvenni. Maximum 70-80 ezret szánnék rá és szívesebben vennék újat, de használttal is kiegyeznék ha csak úgy kapok ennyiért normálisat. :D

Leginkább azoknak a véleménye érdekelne, akik vettek ilyen típust ilyen árkategóriában, örülnék ha írnának páran.


2015. jún. 19. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Használtan olyat, amin Deore alkatrészek vannak. Lehet merev villás is jó lenne neked, de az ami például ezen van, az már egész jó teleszkóp:

[link]

Én valami ilyesmit vennék.

2015. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És persze elsőnek mérd le, hogy milyen méret való neked.
2015. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy még esetleg városi használatra jó lehet egy agyváltós is. Egy 7-es / 8-as Nexus-szal már be lehet vállalni egy rövidebb túrát is.
2015. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1, köszi a választ. :)

Igazából ha lehet, olyat keresek ami teleszkópos, de nem tudom az mennyit dob az áron.

Ilyesmire gondoltam: [link] Igen, ez merevvillás, láttam, de pont azért tettem fel a kérdést mert nem tudom megítélni hogy például ez mennyire számít jónak.


Egyébként 180 cm (és férfi) vagyok, ha ez fontos. :D

2015. jún. 19. 11:31
 5/10 anonim ***** válasza:

A Stevens mindenképp jobb:

-azon kazettás agy van, míg a Gepidán menetes

- aluváz, míg a Gepidán dög nehéz Hi-ten

- jó lock-out-os teleszkóp

- fék/váltó/stb. minden jobb rajta


Mindenképpen használtan vegyél valamit, mondjuk a Stevens-hez hasonlót.


Az ideális méretet táblázat alapján megbírod nézni, vagy a belső lábhosszodból ki bírod számolni.

2015. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értettem, köszönöm (ment a pacsi).

Akkor próbálok keresgélni használtakat, és persze ha valaki még tud segíteni vagy van ötlete, nyugodtan írjon. :)

2015. jún. 19. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2015. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt Gepida Alboin bringám, nem is 100-as, hanem talán 500-as - jó kétszer ennyiért vettem -, és tök elégedetlen voltam vele, pedig nincsenek elborult elvárásaim. Stucnit, pedált és nyeregszárat pl. 100 km-en belül cserélni kellett rajta. Szóval ezt mindenképp elkerülném a helyedben.
2015. jún. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, utánaolvastam és a pedálra tényleg mások is panaszkodnak. :/ Akkor felteszem ez mindegyiknél így van, hiába akarnék mondjuk 200-ast venni.

A baj az, hogy ebben az árban nem igazán találtam másik jó bringát. Bár lehet hogy rossz helyen keresgélek. :D Például Stevenst nem is találtam egyáltalán, a Gepidába viszont több helyen is belefutottam.

Illetve van még ez, [link] - ez sem tűnik vészesnek. Bár mondom, 80.000-nél többet nem nagyon akarok kiadni erre.

2015. jún. 19. 20:55
 10/10 anonim válasza:

Veszel egy Alboin 300-at használtan, azon a pedál már tuti ki van cserélve, de ha nem akkor párezres tétel egy masszív fém pedál, és a világból kimész vele.


Én már több mint 4000km-t beletettem gond nélkül. Kazettás agy, Alivio váltó, kis szerencsével beleférsz a keretbe.

2015. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!