Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A vázszámokat miért olyan...

A vázszámokat miért olyan helyre teszik, ahol csak nehezen lehet leolvasni, mert szinte fejre kell állítani a biciklit?

Figyelt kérdés
És több helyen is szerepelhetne a szám, ha már az a cél, hogy egyszer megtaláljuk ellopott kedvencünket.

2015. máj. 3. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
a váz számnak az a célja, hogy beazonosítható legyen a gyár számára, hogy mikor és kinél készült az a váz, nem pedig, az, hogy megtaláld az ellopott bringádat... és mivel optikailag ocsmány látványt nyújt, olyan helyre kell tenni, ahol senkit nem zavar.
2015. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De azért mellesleg az ellopás után is jól jön. Felesleges több helyre amúgy, ha valaki kireszeli a többi helyről is ki fogja. Ha meg olyan drága és értékes bicikli volt de lereszelték megéri már röntgenezni mert amikor beleűtik a számot megváltozik a szerkezete a fémnek és kimutatható lesz ugyanúgy.
2015. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont az lenne a jó, ha sok látható helyről kellene kireszelnie a tolvajnak/orgazdának. Így ordítana a bicikliről, hogy lopott. Hiszen tele van reszelésnyommal ott, ahol a számnak kellene lennie. Az esztétikumot most nem tartottam szem előtt.
2015. máj. 3. 22:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, egy kireszelt vázszámú bringát ma is azonnal el kellene kobozni bárkitől. Nem érdekel, hogy ő nem lopta, hanem vette 'jóhiszeműen'. Mert nem lopnának annyi bringát, ha a sok birkának nem lehetne eladni a nyivánvalóan lopottat!
2015. máj. 3. 22:44
 5/10 anonim ***** válasza:

pont ugyan annyi bringát lopnának akkor is... nagyon kevesen bajlódnak a vázszám kireszelésével... egy egyszerű átfestés, és soha az életben nem fogják megtalálni a bringádat, ami meg olyan, azt úgyis alkatrésznek adják el, mert sokkal többet lehet alkatrészenként eladva keresni.

a drogos rétinig*er, aki elköti a bringádat majd 2-4ezerért átadja az orgazdának az azt se tudja mi az a vázszám, az orgazda meg általában ért hozzá... egy belépő kategóriás bringát átfestenek, aztán értékesítik, hiába keresi a rendőrség a bringádat ami zöld színű, ha már eladták kéken... minden egyes bringának meg nem tudják ellenőrizni a vázszámát... az értékesebb bringákat ami esetleg nagyon feltűnő lehet egy hirdetésben, azt meg úgyis darabokban adják el... arról nem is beszélve, hogy az értékesebb karbon vázakon sok esetben egyáltalán nincs vázszám.

2015. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Százhúsz kg: "hogy többet lehet keresni alkatrészenként eladva" szerintem ez csak a drága bringákra vonatkozik. Az 50-60 ezer Ft-os (használt áron értem) gépekre nem nagyon.
2015. máj. 3. 23:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, nem szóltam, látom te magad is a drágábbakra írtad ezt.
2015. máj. 3. 23:13
 8/10 anonim válasza:

"a váz számnak az a célja, hogy beazonosítható legyen a gyár számára, hogy mikor és kinél készült az a váz, nem pedig, az, hogy megtaláld az ellopott bringádat... és mivel optikailag ocsmány látványt nyújt, olyan helyre kell tenni, ahol senkit nem zavar."


Az én bicajomnak nem volt (?) vázszáma, amikor anno megvettük 21 éve (jajj, istenem, már a bringa is öreg :o), így a kereskedésben beleütöttek egy általam választott számot.

Szóval azt gondolom, van, amikor kifejezetten az a cél, hogy lopás esetén azonosítható legyen.

2015. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha már az a cél, hogy egyszer megtaláljuk ellopott kedvencünket"


Nem ez a celja a vazszamnak!

2015. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Smil válasza:

Az én bringámon vázszám sehol, az első tulajtól vettem. fel van újítva, de semmi nyoma manipulációnak.Van benne néhány szám , de ezek két számjegyűek, és a muffolásnál láthatóak.. ezek valamilyen azonosításra alkalmasak?

Ja 1991-es Cr-Mo Lapierre.

2017. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!