Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit kell pontosan tudni a...

Mit kell pontosan tudni a kerékpár 'váz' méreteiről?

Figyelt kérdés

( ilyen téren még nincs tapasztalatom, ez lenne az első komolyabb kerékpárom )

Tehát ha kalkulátorral kiszámolom, h nekem X-es méret a megfelelő, akkor az azt jelenti, hogy ha állok és a kerékpár vázát a két lábam közé rakom, akkor stabilan alap állásban tudok állni?

Illetve miért van szükség ilyen pontos méretváltoztatásokra 44 cm, 45cm, 46cm stb.., hogyha a nyereg magasságát tudjuk változtatni?

Ha kalkulátor segítségével kiszámoltam, hogy nekem a 45 cm-es vázméret a megfelelő, akkor a 41 cm-est, hogy képzeljem el? ( ha 4 centivel magasabbra emelem a nyerget, akkor szinte ugyan az, mintha 45-ös lenne, csak a váz távolabb van az ágyékomtól?



2015. ápr. 14. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először akkor tisztázzuk, hogy az ajánlott kerékpár vázméret, ahogy a nevében benne van "ajánlott", tehát ez személyektől, felhasználástól, márkától függően +/- módosulhat. Ezért van általában a gyártóknak erre saját mérettáblázatuk.

Ugyanakkor, bár ezt az értéket szokták megadni, a kerékpár nem csak a nyeregvázcsőből áll, ha nagyobb a méret, akkor nyilván hosszabb többek között a felsőcső is, következésképpen más testhelyzetet kíván meg.

Tehát hiába húzod ki mondjuk 2 méteresen egy XS-es váz nyergét az egekig, ha összességében a testtartásod a kényelmes kerékpározáshoz alkalmatlan lesz.

Az ajánlott vázméret ebből következően arra vonatkozik, hogy az adott magassághoz (és belső lábhosszhoz, ezt is érdemes tudni) általában mekkora váz a megfelelő, hogy optimális testhelyzetben tudj tekerni.

Amúgy részben egyetértek, ennyire centizni szerintem sincs sok értelme, S,M,L stb méretezés szerintem bőven elég lenne, legalábbis a felhasználók 95%-ának.

De amúgy meg érdemes a kiszemelt kerékpárt kipróbálni és akkor érzed, hogy mi a méreted.

2015. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. ápr. 14. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kerekpar vazmeret csak hozzavetoleges-, mondhatni altalanos adat amitol felfele-lefele is ellehet terni, az alkatnak megfeleloen.


Normal alkatu embernek pont jok a katalogus adatok, de aki "porbafingo" (azaz a labai aranyaiban rovidebbek mint a teste), avagy "egimeszelo" (vagyis a labai aranyaiban hosszabbak a testenel) ... szoval akinek nem konfekcio meretei vannak, azoknak a vazmeret csak tajekoztato jellegu.


Mint ahogy a puding probaja is az eves es a cipovasarlasnal is szokas felprobalni a termeket ... a kerekparra is fel lehet ulni a boltban, ki lehet probalni, hogy a valasztott meret alapvetoen megfelelo-e ... finombeallitast ugy is a nyereg es a kormany allitgatasaval tudjuk konkretan az alkatunkra hangolni.

2015. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Weboldalról rendelném a bringát, ezért nem tudok ráülni. Ahány oldal, annyi féle-fajta méretet adnak meg.

170 cm magas vagyok, 77-78 cm a lábhosszom. 19 colos vázméret az 48.26 cm.

Kalkulátor szerint 47-48cm-es kell. Akkor ez azt jelenti, ha kissé lábujjhegyen is, de tudok állni vele? Ha ülök a nyergen akkor az esélytelen, hogy leérjen a lábam? ( de ez mindenkinél így van nem? )

2015. ápr. 16. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!