Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teljes hajtást kell cserélnem?

Teljes hajtást kell cserélnem?

Figyelt kérdés
Van egy régi kb 20 éves országútim teljesen eredeti hajtással. A hátsó agyam még régi menetes és csak 5ös sor van rajta. Le szeretném cserélni egy minimum 6os kazettás sorra, hogy tudjak rá új váltókart is venni, de nem tudom, hogy egy új agyhoz jó lesz-e a lánc meg a váltóm. Teljest hajtást kell cserélnem hajtókarral meg első váltóval? lecserélni nincs pénzem a bicót és különben is retro és nagyon szeretem. Köszi a válaszokat.

2015. febr. 25. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
banyek, olyan hátsó fogaskoszorút vegyél, ami kompatibilis az első lánctányérral.Pl kérdezd meg az eladót a boltban. hátsó fogaskoszorú cserénél a lánccsere meg alap, a kopás miatt. És filléres tétel a többihez képest. Ha jól vásárolsz, nem kell lecserélned a teljes hajtást.
2015. febr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amúgy meg, szerintem baromira értelmetlen az 5ös fogaskoszorút 6-ra cserélni, hacsak valami kardinális problémája nincs. sok időt és pénzt áldozol valamire, de nem lesz jobb a bringád.
2015. febr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Sorcserénél a lánccsere alap. Ha 20 éves, eredeti hajtás, akkor 99%, hogya hajtómű is cserélendő. A többi már ízlés kérdése...
2015. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
elsősorban azért szeretném minimum 6osra cserélni a sort, mert pozicionált váltót akarok rá, abból pedig 5ös nincs, még a 6os is ritka ahogy láttam. És pont ezért kéne egy új agy is, mert erre nehéz lenne kompatibilis sort szerezni, ami a mindenhez jó.
2015. febr. 26. 12:10
 5/6 A kérdező kommentje:
A régi váltóm jó lesz az új sorhozbés váltókarhoz, vagy az is új kell?
2015. febr. 26. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, de utoljára kb. a 70-es években használtak országútin menetes 5-ös sort, kicsit korosabb lesz az a kerékpár 20 évnél (90-ben már jócskán dívott a 7 sebességes shimano hyperglide).

Lánc mindenképpen csere, hajtókar nem (kivéve ha el vannak kopva a fogak, és nem tudod cserélni), első váltónak szintén működnie kéne.

2015. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!