Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nemrég vásároltam egy kerékpár...

Nemrég vásároltam egy kerékpárt. A láncot milyen olajjal kenhetem?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
bármilyen hihetetlen, de kerékpár lánc olajjal.
2014. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Rohloff, TF2, ezek a legjobbak, legdrágábbak és legtartósabbak. De jó az egyszerű műszerolaj is.
2014. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Berner nagyteljesítményű kenőanyagot használok mountin. 50-70km-enként szoktam újrakenni (gyakorlatilag minden hosszabb túra előtt).
2014. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50-70 km-enként? jézus, minek?
2014. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert szükséges. Mivel teljesen letörlöm mindig a láncot (kosznak ott helye nincs), így ha kenem, akkor is aránylag kevés jut rá, és az bizony elhasználódik ennyi km alatt, terepen főleg. Ilyenkor jön a jól ismert berregő hang, amit én nem szeretek.

Mivel nem tekerek minden nap (örülök, ha hetente egy túrára el tudok menni), így simán belefér a túra előtti kencézés, nem fogy sok kenőanyag, és az a ~5 perc sem oszt vagy szoroz:)

Nyilván aki minden nap lenyom 50km-t, az másként éli meg a dolgot, és aszfaltbetyárkodásra sem kell olyan sűrűn kenni, gondolom...

2014. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!