Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 130 kg vagyok, inkább csak...

Kpityu79 kérdése:

130 kg vagyok, inkább csak aszfalton használom a bringát, de ott viszont télen-nyáron. Tönkrement a garanciás hajtómű. Érdemes-e kifizetnem a +pénzt integráltra, és utánna már csak integráltat lehet felszerelni?

Figyelt kérdés
Vettem 2 hete egy merida tfs300 montit, és a hajtóműnél darabos hajtást éreztem. Visszavittem a bicajboltba, és garanciába azt mondták, hogy kicserélik, de érdemes lenne befektetnem egy integrált hajtómübe +10000 Ft-ért ( négyszögtengelyes van rajta)
2014. aug. 23. 09:14
1 2
 1/11 kovpet ***** válasza:

Amikor eladták neked, akkor még jó volt, de amikor hozzá kell nyúlni (2 hét! múlva), akkor már más lenne a jó? Ennyit fejlődött volna a technika 2 hét alatt? :)


Én biztos, hogy egy új bicajon nem cseréltetnék le semmit egy jó ideig plusz pénzért, de te tudod.

2014. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kovpet ***** válasza:

Ja, ezt nem technikailag mondom, csak gazdaságilag.

Technikailag nem értek hozzá, akár meg is érheti vagy sem, nem tudom.

2014. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha egyszer tönkrement és szeretnéd használni, akkor érdemes, szerintem egy tizes plusz nem vészes érte, csak szérián belül cseréljék (pl. Deore-t Deore-ra).


Előzőnek: nem tudom, miért hiszik azt sokan, hogy egy adott márkával eladott bicikli bármire is garancia. Nem egyben gyártják le a bicikliket.

2014. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:

Nem értem, hogy ezt a leírtakból hogy értetted így. Semmire sem garancia semmi, de két hét múlva nem cseréltetnék fődarabot másra semmiben. Bicajban sem, kocsiban sem, számítógépben sem. Ha eddig így jó volt, akkor legyen jó továbbra is.

A szerviz csak plusz pénzt akar, szerintem.

2014. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy egy kicsit továbbgondoltam, és így sűrítettem össze egy 10-15 soros kommentet :)

De ha egyszer a kérdező szerint tönkrement, akkor nem tudom, miért ne cserélhetné ki. Főleg ha annyiért beszerelik, beállítják, stb. Rágugliztam a biciklire és azt írja, hogy octalinkes a hajtómű, ami 10-12ezer körül van, egy integrált meg vagy 25.


A kérdező részéről nyilván nem ártott volna egy kicsit körültekintőbbnek lenni, esetleg egy kicsit többet költeni, ha már tényleg ilyen szélsőséges igénybevételnek van kitéve. Pl. egy 4 ipari csapágyas Novatec hátsóagy bizonyára tartósabb, mint egy alsóközépkategória környékén lévő Shimano.

De joggal várhatná el az ember, hogy két kiló környékén már nem gyerekjátékkal tolják ki a szemét.

2014. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"hajtóműnél darabos hajtást éreztem" Ebből arra következtetek, hogy nem is tudod, valójában mi a hiba.


Picit hiányosnak és átverés szagúnak érzem a történetet. A négyzetes tengellyel tízmilliós tömegek repesztenek világszerte boldogan, nálad meg két hét alatt tönkrement valami és a bolt azzal hiteget, hogy valami k. drága cucc fogja csak elhozni a megváltást. Itt az ideje megmutatni egy hozzáértő havernak.


Bakker, régen én is hittem a jó minőségű alkatrészek mindenhatóságában. Aztán egyszer csóringer állapotomban vettem a montira egy olyan filléres, alap hajtóművet, amit egy jól tenyésztett bringás csak biztonságos távolságból köpne le. Simán kibírta a két racsni + racsninként két láncos felhasználást.

2014. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja hogy a gyári az octa és a kinézett lenne négyzetes? Mindegy, amit írtam, a lényege áll így is.
2014. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, félre érthető volt amit irtam. Azt mondták a boltban, hogy természetessen kicserélik egy újra a hajtómüvet garanciában, de azt is mondták hogy inkább az integrált kellene az én súlyomhoz. És igy beszámolnák a garanciális hajtómü árát az integráltéba, és igy csak 10 ezer forintot kellene fizetnem.
2014. aug. 23. 13:24
 9/11 anonim ***** válasza:

ezt a bringát eleve octalink-es hajtóművel szerelik, én egyáltalán nem értem, mit keres benne négyszög tengely, amúgy a leggagyibb négyszögtengellyel szerelt fixivel is bunnyzgatnak a kis divatmajmok jobbra balra, és azért egy-egy ugrás utáni érkezésnél annak a szerkezetnek nem 60kg-ot, vagy 130kg-ot kell kibirnia, hanem egy több száz esetenként több ezer kg-os érkezést... ha te aszfalton használod, semmi ugri-bugri, akkor az ég világon semmi nem indokolja a drága integrált hajtóművet, ha valami tönkrement 2hét alatt a bringádban, az nem a súlyod miatt történt, hanem mert gyári hibás volt az alkatrész, persze könnyű dolog minden vackot rásózni a dagikra, csak a súlyukra kell hivatkozni...

én azt mondom, nyugodtan cseréltesd ki garival, és ne költs egy fillért sem, de ha van felesleges 10000-red, akkor cseréltesd nyugodtan, és aki ért hozzá, az majd irigykedhet, hogy milyen jó hajtókarod van... persze ha csak nem valami gagyi dolgot sóznak rád.


én 110kg-al kínzok egy csepel royal3*-os vázat agyváltóval napi 28 km munkába járással télen nyáron egy noname 2500ft-s hajtókarral és egy négyszögtengelyes 2000ft-s monoblokkal...

persze van normális bringám is, de munkába nem azzal járok, és azért bírja a strapát...

2014. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt a boltban is mondták, hogy nem lett volna szabad tönkremennie, valószínüleg gyári hibás a hajtómü, de javasolták az integráltat. Beszéltem egy másik bringaboltos szerelövel, és ö azt mondta, hogy: persze-persze jobb az integrált, de nincs semmi gond a négyszögtengelyessel se, az is megbízható, és olcsóbb is a cseréje késöbb, ha elkopik. Azt meg, hogy miért négyszögtengelyes hajtómü van a bringában az octalink helyett, azt megkérdezem a boltban. Sajna csak most vettem észre, azután hogy a elkezdtem nézegetni a hajtómüvet.
2014. aug. 23. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!