Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sokat biciklizem, főleg...

Sokat biciklizem, főleg erdőben, laza DH. Szeretnék most egy országútit, de akkor már fixit. Mennyire veszélyes, könnyű megszokni? Utoljára 5 évesen tekertem örök hajtóst : )

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az országúti és a fixi nem egészen ugyanaz. Ha divatból kell, akkor ne habozz megvenni, minden perc számít :)
2014. aug. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elején nagyon veszélyes, amíg nem szokod meg. Azt javaslom, előbb legyen rajta fék, pedálszíj is mindenképp, aztán ha hozzászoktál a fixihez, leszedheted a féket.
2014. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

akkor se szedd le a féket... skiddelni csak 1 illetve 2 lábasok esetében 2 pedálállásban lehet, a skidnek rohadtul nincs valami jó fékhatása, haverom felfüggesztettet kapott, mert egy hírtelen eléugró 5 évest elcsapott, mert a skid pozíció még fél tekerésnyire volt, fékkel legalább lassítani tudott volna, így persze az is súlyosbító körülmény volt, hogy a kerékpár nem volt felszerelve fékkel...

mellesleg a fixi nem országúti, a hosszú távokat elfelejtheted vele, a fixi egy városi bringa.

2014. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a fixi csak azért érdekel mert mint mondtátok qrva veszélyes..
2014. aug. 22. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Vegyél fixit nyugodtan, de forgalomba légyszíves ne menj ki vele.

Egyszer haladt mögöttem egy fixis, kb 3-4 piros lámpánál úgy állt meg, hogy nekiment a hátsó kerekemnek (utána inkább előreengedtem), másik alkalommal meg szemtanúja voltam ahogy a fixis kolléga átgurult csúcsidőben a Kerepesi-úton, mert nem tudott megállni..

2014. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, hát vannak béna fixisek, minden hülyének nem is szabad a segge alá adni ilyen bicajt, mert ennél előre kell gondolkodni nem is kicsit.
2014. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a valóságban sajnos nem rajzolódnak eléd színes nyilak miközben belassítod az időt, és balesetek bármikor bárhol történhetnek. hiába hiszed, hogy előre gondolkodsz...
2014. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!