Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringa teleszkópba, lehet...

Bringa teleszkópba, lehet tenni motorolajat?

Figyelt kérdés

Környéken egy helyen találtam direkt teleszkóp olajat , de 5750FT és az is inkább motorhoz való , nekem meg 190ml-kéne csak belőle.. 8 deci meg ott roh**na

szóval a motorolaj jó lehet bele? ( Rock Shox Tora 289 u-turn)


2014. aug. 11. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A viszkozitása a lényeg elsősorban. Vagy egyszerűen fogalmazva, hogy menyire sűrű. Mert a lengéscsillapítókban egy kicsi furaton szokott átaramolni az olaj visszarugózáskor, és ha sűrű, akkor benyomott állapotából nagyon lassan rugózna vissza a teleszkóp. Ha meg túl híg az olaj, akkor meg visszarugózáskor a végponton pattan egy nagyot.

Segédmotor teleszkópba, kevésbé igényes esetben tettem már bele műszerolajat is, sőt gázolajjal megfelelően higított hidraulika olajat is.

2014. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom a gyári viszkozítási értékét a teleszkópnak , szóval akkor mehet bele a motorolaj?!
2014. aug. 11. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a marzocchi Dj3-am 2 éve megfelelő viszkozitású motorolajjal használom (fél évente olaj csere) és semmi baja, A szimeringeket sem kezdi meg.
2014. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!