Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kotyogó első teleszkóp?

Kotyogó első teleszkóp?

Figyelt kérdés

Van egy Logan 1080-as duplavállas első teleszkóp a bringában, de nagyon kotyog, és amikor felülök a bringára, egyből beesik kb. 6-7 cm-t.


A porvédő alá benéztem, darabokra hullott mindkét szimmering. Azokat kicserélem, de kell még valamit cserélni hogy jobb legyen?


Néztem ezeket a dupla vállas telókat, de elég drágák ahhoz hogy vegyek egy újat. Használtan sem nagyon találtam elfogadható árban, ezért kellene valahogy életet lehelni ebbe.



2014. júl. 8. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Olajcsere, zsírozás, levegő bele. De ha a szimmering darabokban, bele sem merek gondolni hogy nézhet ki...
2014. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez "logan 1080" valami tescós cucc? A gugli se ismeri. Ha elkopott, dobd ki. Minek duplavállas? 10-15 között kapsz új Suntourt.
2014. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Logan honlapja:

[link] viszont ezt a 1080-as típust nem találtam itt sem, sem a pdf-es katalógusukban, pedig ez van a telóra írva.


Hogy Tescos vagy sem, nem tudom.


Ez a teljes bringa: [link]

Az előzőhöz képest ez így egyben nagyon bejött, nagyon jól megy, terepen iszonyat tempóval tudok vele haladni, és ez nagyon tetszik. Ezért is nem merném megbolygatni ezt az egységet egy esetleg nem ehhez a jól összekopott rendszerhez való szimpla vállas telóval. Meg jobb lenne ezt kipofozni amennyire lehet.


Az olaj, zsírozás, levegő nem hiszem, hogy segít. A kotyogás nem függőleges irányú, hanem menetirányban előre-hátra. A fotón talán látható, hogy a teló "alja" és "teteje", azaz a hüvely és a csap nincs egy vonalban, szemmel látható mekkora szöget zár be. A szimering nem megfelelősége biztos okolható ezért, de nem vagyok benne biztos, hogy csak az a hiba.

2014. júl. 9. 19:23
 4/7 anonim válasza:

Valószínűleg kikopott a persely, és még valószínűbb, hogy ehhez nem gyártanak külön. Kár vele vesződni.

+1 zoligyereknek - kuka, és vegyél egy suntourt, ha olcsót akarsz. Ennél mindenképp jobb lesz.

2014. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lőttem még 1-2 fotót:

[link]


Itt látszik, hogy a szimering ki van verődve, a jobb széléből kb. a teljes szimering 1/8-a hiányzik, a többi meg porladozik, túlszáradt, nem sok olajat látott.

[link]

[link]



A kotyogás amire gondolok ezen a videón látszik, illetve, amikor ráülök, látszik mennyire beesik csak attól, hogy ráültem. Utána marad kb. 15-20mm rugóút.

[link]


Ez történik ha menet közben behúzom a féket:

[link]

2014. júl. 9. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
A videókat nem néztem, de a diagnózis így is egyértelmű, ezen nincs mit tuningolni >> vashulladék. A duplavállba nem érdemes belebonyolódni, mert pl. az említett Suntourral is állat módjára mehetsz, nem esik szét, az is majd megkopik előbb-utóbb :))
2014. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nézek akkor majd valami új telót bele.
2014. júl. 11. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!