Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking vagy MTB [200k...

Trekking vagy MTB [200k környékén]?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új kerékpárt venni,de bizonytalan vagyok. Azt kell tudni,hogy mivel városban lakom elsősorban aszfalton használom a kerékpárt (80%-ban) és szeretnék minél nagyobb sebességet elérni vele. Úgy tudom erre a trekking bicajok a legalkalmasabbak?! Nézegettem a byciclewebshop oldalát,viszont a legtöbb trekking kerékpár elég "mamkásan" néz ki. Olyat szeretnék ami azért hasonlít egy MTB kinézetéhez, pl erről mi a vélemény: [link]

2014. márc. 24. 09:20
 1/3 anonim válasza:
Mivel évekre választasz kerékpárt, szerintem az a legfontosabb, hogy kényelmes legyen neked. Szerintem menj el egy olyan boltba, ahol ki tudod próbálni, főleg ha ennyit pénzt kiadsz rá. A trekking bringák gyorsabbak aszfalton, és földúton is el tudsz menni vele. A Mounti kimondottan terepre van hangolva.
2014. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Cross trekking-et.
2014. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vegyél egy olcsóbb acélvázas régi országútit (pl. KTM Strada, Puch Clubman) meg egy montit. Azon is gondolkozhatsz, hogy éppen 26os, 27,5es vagy 29es legyen...

Olyan nincs, hogy mindenes bicikli, de a trekking a legjobb hibrid megoldás. Ha meg mamásnak tartod, szedd le a csomagtartót, sárvédőt, és ha tényleg kell, akkor meg tedd vissza.

Véleményem a linkelt bicikliről: én nem vennék újat, legfeljebb csak a sokszázezres magasságban. Egy hasonló kategóriás bringa használtan nem nagyon van 100 felett és ha a Shimano Acera szintű cuccokat lecseréled mondjuk SLX kategóriára, integrált hajtással, akkor még lehet hogy kevesebből is jössz ki és van egy olyan bringád, amit ha boltból tolsz ki, akkor jócskán 300 ezer környékén kell fizetned érte, de lehet, hogy még többet. A Tektro mechanikus tárcsaféket meg erősen parasztvakításnak érzem. Olvass róla teszteket. Ellenben mindennapos városi közlekedésre nem is merném használni, mert nem biztos, hogy pl. meló után is ott várna, ahol letettem.

Összességében ha van pénzed rá meg tetszik, akkor nyugodtan megveheted, de én másként is el tudnék költeni 2 kilót.


egy ilyet találtam épp: [link]

2014. márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!