Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárhoz kell...

Országúti kerékpárhoz kell bukósisak?

Figyelt kérdés
Büntetnek akkor ha outival lakott területen kívül viszonylag gyorsan tekerek de nem viselek sisakot?

2014. márc. 1. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

elméletileg 40km/h felett kötelező a kupak, és 50km/h-nál nem mehetsz gyorsabban, de én a büdös életben nem hallottam olyat, hogy valakit biciklivel gyorshajtásért kaptak volna el... az, hogy legyen rajtad kupak országúton az meg az életedet mentheti, főleg ha gyorsan haladsz... nekem már mentette meg az életem.

A leg kevesebb, ha megbüntetnek, nem a büntetéstől való para miatt kell az alap védőfelszereléseket hordani, ha komolyan veszel egy sportot.

2014. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért viselj sisakot mert megbüntethetnek. Amúgy leszarják. Azért viselj sisakot hogy ne halj meg.
2014. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Ahogy az előttem szóló írja, ne csak a büntetéstől való félelmed kényszerítsen rá, hogy felvedd.

Én lakóterületen belül, kerékpárúton ütköztem egy autósnak, aki körülnézés nélkül akart kikanyarodni, én 30 körüli tempóval csapódtam bele félig oldalasan, és a fejvédőm a kocsi tetején lévő csomagtartó sínen tört ketté. Azaz a fejem helyett az erre kitalált eszköz tört.

2014. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én egy csúszós esős napon egy erősebb lejtőn 50-60as tempót diktáltam egy erdő mellett, amikor egy nagyobbacska kő mögül kiszaladt elém egy 5éves kisfiú egy elhagyatott országút kellős közepén... a lehető legváratlanabb helyen a lehető leglehetetlenebb dolog is megtörténik, csak úgy tudtam kikerülni, hogy a kő felé vettem az irányt, a biciklit megfogta én pedig repültem tovább azzal az egy gondolattal, hogy wtf??? a kórházban ébredtem.
2014. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tudod ez egy olyan dolog, ha megnezed a profi orszaguti kerekparosokat, mindegyik hord fejvedot. Persze kotelezo es egyben szabaly is, de mindenki tudja, hogy nem ok nelkuli.


Persze ez a civil kerekparosokra nem vonatkozik, a kozuti kozlekedes szabalyait a KRESZ szabalyozza ... de mindenkinek jol felfogott erdeke, hogy hasznalja a vedofelszereleseket.


Utkozeskor nem csak a kerekparos sebessege szamit es nem csak allo targyba szoktunk becsapodni. Tehat hiaba tekersz 10-el, ha szembol jon egy masik kozlekedo 50-el.


Kesztyut sem azert hord a kerekparos, mert fazik a keze.


Mindent egybe veve, a vedo felszereles nem kotelessegbol, vagy a birsagtol valo felelmeben hord az ember, hanem ha vigyazni akar valamire.


Es itt a vigyazni valamire-ben van a lenyeg. Nem feltetlenul csak arra kell gondolni, hogy ne usd meg a fejed ... de ... a baleseteknek altalaban van egy masik resztvevoje is. Lelkileg nagyon tonkre tudja tenni egy ember eletet, ha egy baleset resztvevoje lesz valaki, talan nem is O volt a hibas, de meghalt egy kerekparos, mert szabalytalankodott es raadasul meg sisakja sem volt.


Szoval, magadra es a kornyezetedre is kell gondolni!!!

2014. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is elém forduló kocsi motorháztetőjén estem át, pedig nekem lett volna elsőbbségem. Ilyenkor mindig próbálom figyelni az autóst hogy látja e hogy jövök. Ennél is tisztán emlékszem hogy ránéztem, és ő is szétnézett, rám is, de szerintem átnézett rajtam a távolba, kocsit keresve, kocsi nem jön, akkor persze kifordul.
2014. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most egyenlőre csak városban szoktam tekerni, ha jön a jó idő akkor szeretnék nagyobb távokat megtenni. Sisakot mindenképp veszek majd addigra. Városban elég óvatosan megyek, sajnos én is tapasztaltam hogy nem figyelnek az autósok (sem a gyalogosok), persze tisztelet a kivételnek. Végignéztem azt is ahogy az előttem haladó kerékpárost elcsapták, igaz átment a piroson de szerencsére sértetlenül megúszta. Csak azt is szerettem volna tudni hogy a szabályok mit írnak elő a védőfelszerelésekről. Köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 2. 09:26
 8/16 Alex Fly ***** válasza:

Nem "kell". Ahogy írták, jelentősége lakott területen kívül a maximális sebességnél van.

Mondjuk az is számít, milyen célra használod a kerékpárt. Ha sportcélokra, akkor általában versenyeken, rendezvényeken az indulás feltétele a fejvédő használata (mellesleg ilyen esetekben -amikor többen tekernek egyszerre- ezen kívül is ajánlott a használata, bármikor összeakadhat kér keró és akkor biztos a bukás).

Mindennapos városi közlekedésre szerintem teljesen felesleges (kivéve ha sűrűn használsz szeparált bringainfrát).

Akik szerint meg sisak nélkül öngyilkosság, sisakban biztonságos, azoknak csak annyit, hogy Wouter Weylandt is sisakban tekert...

2014. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alex Fly ***** válasza:

Kiegészítésként érdemes megnézni :

[link]

2014. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elsőnek mondom,


Engem már büntettek meg biciklivel gyorshajtásért. Pannonhalmáról az Apátságtól jöttem lefelé és lent meg ott álltak a rendőrök. Nem fékeztem, kb. 65km/h-s (de lehet volt az 70 is már...) sebességgel elsuhantam előttük, majd utánam jöttek és lett egy 20.000 ft-os büntetésem.


Kérdezőnek: A törvény nem tér ki a szakágakra. Egységesen vonatkozik minden típusú biciklire.

2014. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!