Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alábbi kerékpár-gumiabroncs...

Az alábbi kerékpár-gumiabroncsot mekkora nyomáson célszerű használni?

Figyelt kérdés
26x2.1-es rücskös terepgumi, fő használati terület: város ill. könnyű terep (földút, kavics, erdei ösvény). Tudom, városba nem ez való, de evvel vettem a bringát, még szőrös, nem fogom eldobni egyelőre.
2014. jan. 27. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A gumi oldalára rá van írva a megfelelő nyomásérték.
2014. jan. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dreigang ***** válasza:
Elvileg minden gumin rajta van tól-ig, de két hüvelyk ujjal benyomva mérő óra nélkül is egyszerűen ellenőrizhető az ideális nyomás, ami persze homokban/hóban célszerűen akár kissé alacsonyabb is lehet az ajánlott minimumnál.
2014. jan. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én 2-2.5 között raknék bele, max 3
2014. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az ujjal nyomogatast hanyagold...egy puha kevereku maxxist 4barnal nyomogatva is puhanak erzel, de egy gagyi kenda 1.5barnal is kemenynek tunik...:(

de 2.5, max3...

ha tul puha felutheted-nagyobb az ellenallasa, mig ha tul kemeny kevesbe tapad-pattoghat/hamar kopik

2014. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

""két hüvelyk ujjal benyomva mérő óra nélkül is egyszerűen ellenőrizhető""


A gumi ujjal való nyomkodása semmire sem jó ugyanis vannak olyan gumiköpenyek amik keményebbek mások lágyabb anyagból vannak. Ha két eltérő márkájú és összetételű gumit egyforma nyomásra felfújsz és az ujjadal megnyomod némelyik között jelentős eltérés is lehet.


A gumik oldalára írt nyomásérték azt jelenti, hogy az adott nyomás értéken ajánlott a gumiköpenyt használni. Az adott értéktől el lehet térni legfeljebb 1-vagy másfél bárral például ha az illető testesebb ajánlott a gumit száraz nyári úton kissé keményebbre fújni. Abban az esetben ha a gumiban lévő nyomás kissebb mint ami ajánlott a gumi sérülékenyebb , könnyebben kap defektet vagy egy esetleges nagyobb kágyúba való belehajtásnál főleg nagyobb sebességnél a maga a felni is károsodhat.

2014. jan. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a gumi oldalán a gyári ajánlást, azt írja hogy off road: 35-55 psi (kb 3.8 bar), on road 65 psi (kb 4.5 bar).
2014. jan. 28. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én gumimra is 4,5 bár van írva én 5 bárra fújom - úgyis idővel engedni fog egy kicsit. KB- 7-8 naponta szoktam ellenőrizni a guminyomást akkora 4-4.2-re csökken a nyomás.
2014. jan. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy 80-90 kiló fújd fel a gumit 4és fél bárra és irány az országút vagy föld út (én is így használom) . Ha testesebb vagy akkor viszont inkább 5 bárra kell fújni.
2014. jan. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dreigang ***** válasza:
Persze magam sem ajánlom annyira melegen a nyomogatós módszert, főleg a ballonosabb példányokon. Ma már akkora a gumi- és pumpaválaszték, hogy nem érdemes beletanulni.
2014. jan. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
benzinkútton adjá neki had szokja
2014. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!