Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagypapám bicaját szeretném...

Roli87 kérdése:

Nagypapám bicaját szeretném felújítani (csak a váz és a villa marad) és a középcsapágy házban nincs menet (mellékelt link). Van e olyan monoblokk amit menet nélküli középrészházba be tudnék tenni? A középrész méretei szélesség 70mm magasság 39-40 mm.

Figyelt kérdés

Középrész: [link]


Kerék: [link]



2013. szept. 26. 21:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Fixit szeretnék belőle építeni de az eredeti színre lenne újra fényezve (narancssárga) és ehhez találtam fehér felnit fehér agyakkal, viszont ez menetes rögzítésű, gondolom ezzel a hátsó aggyal nem lehet fixit építeni. Illetve észrevettem hogy a villa kicsit el van görbülve és hogy ezt szerízben helyre tudják-e állítani?
2013. szept. 26. 21:26
 2/8 anonim ***** válasza:

"Fixit szeretnék belőle építeni"


Már meg ne sértődj, de én pl. ebben nem fogok segíteni!

(Nehogy aztán az én kerekeim közül kelljen a cafatjaidat kikapargatni!)

2013. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bowden soha nem volt a bicajon, ebből kifolyólag valahogy meg kell vele állni ami vagy kontrás aggyal menne vagy ha fixi lenne, viszont kontrás agy nem néz ki jól és fehér színben sincs hanem az összes fémszínű, amúgy a bringa éves szinten nem menne 10km-nél többet, egy emléknek építem.
2013. szept. 26. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
beutos cseszes kozepcsapagy....barhol hoznak rendelesre
2013. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, és a másik 2 kérdés megoldható?
2013. szept. 27. 11:44
 6/8 Dreigang ***** válasza:

Ha emlék lesz, akkor a helyedben inkább restaurálnám.

És persze úgy, hogy az első fék (abroncsfék ha jól értem)

is működjön!


Fixinek a - valószínűleg - előlről nyitott lemez-saruk, és tán a váz anyaga sem teszik alkalmassá. (A fixi egész hátsó része nagyon masszív kell legyen, nem csak az agy, különben egy intenzív fékezésnél szétrepülhet a gép feneke.)

Látvány szempontjából az agy színe kevéssé meghatározó, avagy a küllők is fehérek lesznek? A festett (fehér) jóval kényesebb, mint az elox. v. króm. A fémszínt elég nehéz teljesen kihagyni a bicón, így az agy nyugodtan lehet fémes hatású, a fehér felnikhez garantáltan jól megy (épp most építettem egy ilyet, előttem van):-)

2013. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

uristen..ugye nem vetted meg a kereket mert ennyiert rablas..9bol mar kerekszettet kapni..:O


egyebkent csinalhatsz belole fix agyat de a skidet nem fogja birni....


a tengelyrol jobb oldalt levo hezagolot atrakod balra (jobb oldalt csak a a konusz es a kontraanya maradjon), a felnit kozepre fuzod ( a jobb oldali kullokon lazitasz a balon feszitesz, amig kozepen nem lesz a felni)

felrakod a fogast, melle meg egy kozepcsapagy kontraanyat...

rotafixel rahuzod a fogast aztan a kontrat amennyire tudod meghuzod....

nem lesz egy skidbajnok gep, de ha csak gurulgatashoz hasznalod arra megfelel....

ja...ha gyorszaras akkor teljes tengelycsere

2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meg fogsz halni...
2013. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!