Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell bekötni egy...

Hogyan kell bekötni egy egyenáramot szolgáltató dinamót, akkumulátorokat, és lámpákat a kerékpáromon?

Figyelt kérdés

-Mindenféle akku van hozzá

-Úgy kéne bekötni, hogy menet közben egyszerre töltse az aksi(ka)t, és közben a lámpák az akkuról fogyasszanak.

Megoldható ÍGY? Köszönöm a válaszokat.



2013. szept. 7. 13:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Másnak is kéne ez az infó, ahogy keresgéltem láttam hogy senki sem tudja, válaszoljatok légyszi!
2013. szept. 7. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést szerintem inkább ott tedd fel, ahol vannak olyan emberek akik értenek az elektrotechnikához.


Mai világban már annyira elavultnak számít a dinamó, hogy 100 bringásból 1 használ...Egyszerűbb a ceruzaelemes lámpa..

2013. szept. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te valami MacGyver lehetsz. Kb egymilliószor praktikusabb és kényelmesebb azokat az aksikat a bringára szakszerűen kivehetően szerelni és otthon 220-ról tölteni.

És bringadinamó teljesítménye az izzókhoz + töltéshez kuki.

2013. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondták már. Kapcsolási rajzot gondolom te sem tudsz...
2013. szept. 8. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy agydinamót (agygenerátor) és azt küllőzd fel és szereld a bringára. Az nedves időben sem csúszik és észrevehetően nem fogja vissza a kereket menet közben. mentem már valamikor én is dörzs"dinamóval" de az valami rettenet volt. Főleg a sokadik kilométer után, amikor már valahol vidéken jár az ember és éppen hazafelé igyekszik és már jó későre jár. Akkor a dörzs kapcsolat nagyon sokat fékez a haladáson. Az agy generátor viszont alig fog valamit, viszont a súlya csak a drágábbaknak fél kiló! Az ocsóbb az többet is nyom.


[link]

Itt nagyon sok dologról ír amit már korábban és utána is többször kitárgyaltunk egy másik lápás fórumon 2004-től kezdve. Itt vannak rajzok trükkök és kapcsolások.

2014. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!