Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elég egy fejlámpa, ha a...

Elég egy fejlámpa, ha a biciklin nincs világítás? Rendőr elfogadja?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy sörözésből hazafelé menet megállítson a lámpa hiánya miatt.
2013. aug. 8. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem,a biciklire kell felszerelve lennie és csak akkor szabályos.Továbbá hátra is kell piros fényű lámpa. Amúgy meg mindegy ha piásan mész,akkor is sötét maradsz ha reflektort viszel magaddal.
2013. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen mint hogy az előző írta a biciklin kell lennie mert gondolj bele oldalra fordítod a fejed valami miatt és már nem látnak, én +1 lámpát szoktam mindig vinni magammal a sisakon hogy közelebbről is lássanak, vagy hogy a kamionosok ugye magasan vannak és nem látják a nyeregtáska miatt
2013. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sorozesbol hazafele? Ez mar megint csak egy provokativ kerdes, amit egy unatkozo hulyegyerek tesz fel.


Ha mar iszol es vegul is leszarod a szabalyokat, akkor minek a lampa? Sotet maradsz, akarmilyen reflektort is kotnel magadra.

2013. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért nem megyek autóval sörözni, mert nem akarok vezetni alkoholfogyasztás után. Inkább biciklizek. Csak azon meg nincs lámpa.

A rendőr gondolom messzebbről kiszúrja azt, hogy nincs lámpám, mint hogy megittam egy üveg sört.


Te meg jó hülye vagy kedves utolsó válaszoló, ha már mindenhol rémeket látsz.

2013. aug. 8. 14:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok okostojásnak át kéne futni a a kreszmódosítást. Nem adok linket, keresd meg. Legyen elég annyi, hogy a Kresz tudomásul vette az emberre szerelt villogókat és differenciálja a fő/nemfőútvonalon történő alkoholizálást :)
2013. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm zoligyerek!


Hazaértem a sörözésből épségben. És mivel nem főútvonalon mentem, így 100%-ban szabályosan közlekedtem néhány üveg sör megivása után is. Fejlámpa volt nálam.

Ha mindezt autóval tettem volna, akkor az totál szabálytalan lett volna.

2013. aug. 8. 21:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyertelmu a szabaly megfogalmazasa, csak a sok idetlen kerekparos hiszi, hogy nyaklo nelkul lehet pialni, csak le kell menni a foutrol. A valos helyzet a kovetkezo:


0,3mg/L legalkohol szintig mar csak mellekuton kozlekedhet a kerekparos ... ez az ertek felett mar birsagolnak mellekuton is!!! Foutvonalon a birsag: 5-50ezer forint.

0,3-0,5mg/L legalkoholszint kozott a birsag: foutvonalon 30ezer Ft, mellekuton 10ezer forint.

0,5mg/L legalkohol szint felett a birsag 60ezer forint.


Szoval jo lenne vegre felfogni: csak enyhitettek, de nem lehet pialni!

2013. aug. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsuk el: 0,25mg/L legalkohol szint felett, baleset eseten, buncselekmeny jogi kategoria. Mar nem szabalysertes!!!
2013. aug. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jo lenne eszre venni, hogy valojaban egyaltalan nem enyhitettek, sot inkabb alkottak egy szabalyt, ami miatt lehet buntetni a kerekparost is.


Legalkoholszint es a veralkoholszint mas. Nagyjabol 1 uveg sort lehet meg buntetlenul meginnia a kerekparosnak, utana mar buntetnek, csak nem ugy mint az autosoknal (ugyebar a jogsit nem tudjak bevonni mert nincs), de buntetnek mellekuton is.


Szoval lenyegeben semmifele enyhitesrol nincs szo, sot az alkoholszintek szigorubbak lettek, csak eddig a kerekparosokkal nem tudtak mit csinalni, ezert hoztak ezt a szabalyt. Egy sor, egy pohar bor belefer egy bringasnal, de akkor is mar csak mellekuton mehet. Tobb ital fogyasztasa eseten viszont ugyan ugy buntetnek barhol is mesz, baleset okozasa eseten pedig egyertelmuen buncselekmeny az alkoholos befolyasoltsag.

2013. aug. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tehat kedves kerdezo: nehany sor elfogyasztasa utan, meg mellekuton is 100%-osan szabalytalan voltal.


A torveny/jog/szabaly nem ismerete nem mentesit a felelosegrevonas alol!!!

2013. aug. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!